Anasayfa 

 Başvuru Formu 

 Başkan Özgeçmiş 

 Başkanımızın Mesajı 

 Yönetim Kurulu 

 Dernek Tüzüğümüz 

 Fotograf Sergisi 

 Etkinliklerimiz 

 Telefon Rehberi 

 İletişim/Adres 

SAYGI İLE ANIYORUZ.  30 AğustosZafer Bayramu Kutlu Olsun.  Fransa/Tolon`da Yaşanan Mağduriyet.  BEYNELMİNEL EHLİYET  RADYA 7 Halkalı Gümrügünde  Beynelmilel Ehliyette İşte Cevap  Şoforaranıyor.com ile Dev İşbirliği  Bugün Başbakanımıza Gönderdiğimiz Yeni Yıl Kutlama Mektubunun Örneği   Sn. UND yetkilileri  Sevgili Dostlar 

ANAMENÜ

KÖŞE YAZILARI

Çetin ÜNLÜ

ADRES ve TELEFONLARIMIZ

Çetin ÜNLÜ

Genel Merkezimiz

Çetin ÜNLÜ

Neden Birlik ?

Çetin ÜNLÜ

Amaç Ve Faaliyet Alanımız

Çetin ÜNLÜ

ŞOFÖRLERİN SORUNLARI ÖZETİ

Çetin ÜNLÜ

KAYSERİDE GÜRSEL TUTAR İLE İLGİLİ

Çetin ÜNLÜ

DEVLET BAKANI-BAŞMÜZAKERECİ

Çetin ÜNLÜ

Nakil vasıtaları sürücüleri

Çetin ÜNLÜ

İZMİR EXPO 2020

Çetin ÜNLÜ

2020 OLİMPİYATLARINA ADAY ÜLKEYİZ.

Çetin ÜNLÜ

İLK TÜRK UYDUSU UZAYDA

Çetin ÜNLÜ

SİZLERLE OLMAK BİR BAŞKA DUYGU İDİ.

Çetin ÜNLÜ

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM

çetin ünlü

Yönetim Kurulu

Çetin Ünlü

Küçük Yunuslar Ölmesin.

Çetin Ünlü

TRT Haber Canlı Yayın Çekimi

Çetin Ünlü

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Çetin Ünlü

Sn.Başbakanım

Bağlı Oldu.Yurtiçi Kurumlar


T.C Cumhurbaşkanlığı

T.C Başbakanlık

T.C Dışişleri Bakanlığı

T.C Sanayi ve Ticaret Bakanlığı

T.C Gümrük Müsteşarlığı

Başbakanlık Yatırım Ajansı

Başbakanlık TIKA

TASAM

T.O.B.B

TIM

DEIK

MUSIAD

TUSKON

TUSIAD
   
   
Yeni Genel Merkez Yerimiz Açılmıştır.

Yeni Genel Merkez Yerimiz Açılmıştır.

Sevgili Arkadaşlarım
Yeni Genel Merkez Yerimiz Camiamıza Hayırlı Uğurlu Olsun.(15.10.2011 Bugün İtibari ile Saat: 14.00 te Açılmıştır.) Allah cc Yar ve Yardımcımız Olsun.Tüm Kardeşlerimi İçtenlikle Bekliyorum.Hepimiz Bir Olup Dik ve Gür Bir Sesle * Hak İstenmez Alınır * Sloganı ile Tüm Haksızlıklara Karşı Hep Birlikte Dur Diyeceğiz.Hepinizi En Kalbi Duygularımla Selamlıyorum,Gelin Tanışalım ve Bu Güzel Evimizde Hep Birlikte Olalım.
Adres: İnönü Mah.Alpkaya Cad.Kardeşler Aprt.No:13 K 1 D 2 ATAŞEHİR/İST

Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan

 

Çanakkale Şehitlerinin 97 Yılını Rahmetle Anıyoruz.

Çanakkale Şehitlerinin 97 Yılını Rahmetle Anıyoruz.

Bugün, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 97 yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin büyük onurunu yaşamaktayız.
Türk milletinin elde ettiği bu zafer, sadece kazanılmış bir savaş olarak görülmemeli, etkileri ve sonuçları itibariyle neler götürüp-getirdiğine iyi bakılmalıdır.Bilinmelidir ki! Bu zafer kolay elde edilmemiş, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamı bu savaşın kazanılması ile mümkün olmuştur.
Çanakkale Savaşları, maneviyatın maddiyatı yendiği yer olma özelliği ile dünya tarihi üzerinde de büyük etkilere neden olmuş, asırlardır Avrupalılar tarafından sömürülen ülkelerin bağımsızlık fikrinin kuvvetlenmesine yardımcı olmuştur. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin kaderini olumlu yönde değiştirmekle kalmayıp, dünya milletlerinin düşünce yapısının değişimine de büyük etki etmiştir.
Tarihimizdeki her savaşın, her muharebenin ayrı bir önemi ve bizim için manevi bir değeri vardır. Fakat hepimiz tarafından görülebileceği üzere Çanakkale Savaşları, başlangıcı, gelişimi ve sonuçları ile dünyada mevcut başka milletler tarafından bile unutulamayan muharebe özelliği göstermiştir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale savaşlarında özellikle Anafartalar civarında askerleriyle verdiği üstün mücadele ve 276 kiloluk top mermisini sırtında taşıyan Seyit Onbaşı ve arkadaşlarının göstermiş olduğu kahramanlık, dünyada çok az milletin gösterebileceği bir kahramanlık destanıdır.
Çanakkale Savaşlarını benzersiz kılan, işgalci devletlerin dönemin en muazzam savaş gemileri ve binlerce askeri ile boğazı kuşatıp arsızca saldırması değil, gökten yağmur gibi yağan ateşe göğsünü siper eden aziz Mehmetçiktir.Çanakkale’yi Çanakkale yapan, bitmek tükenmek bilmeyen düşman mermilerinin sesi değil, yaralı düşman askerini sırtına alarak onu düşman mevzisine kadar götürerek, işgalci askerlere insanlık dersi veren kahraman Mehmetçiktir.
Çanakkale’yi Çanakkale yapan, cepheye gönderdiği oğluna “ya şehit ol, ya gazi” demek suretiyle, vatanın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan Türk analarıdır.
Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan

 

Yok Böyle Bir Düzen

Yok Böyle Bir Düzen

20 Yıllık bir tır şöförü emekli oluyor 800 TL Maaş alıyor. Bir belediye şöförü ise 2000 TL maaş alıyor.Yıllardır bir kabinde ömür geçiren tır şöförü ağır işçi kategorisinde gözükmüyor ve yıllardır mağdur ediliyor.Sgk 'sı askeri ücretten gösterildiği için benim emektar şöför arkadaşım yıllardır mağdur edilmiş. Ne bir ev kredisi ne bir araç kredisi bankadan alamıyor.Neden herşeyi askeri ücretten ödeniyor. Firmalar yıllardır suç işliyorlar sgk ları askeri ücretten gösterince sgk kurumu büyük zarar görüyor devlet zarar görüyor en büyük zararı ise tır şöfürü görüyor. Ve yargıtay kararları onaylanmıştır. Tır şöförleri hiçbir şekilde askeri ücretten gösterilemez. Yargıtay kararları ile birlikte yakında yerel basında ve TV haberlerinde duyurulacaktır.

Çetin Ünlü

 

BERAT KANDİLİ KUTLU OLSUN

BERAT KANDİLİ KUTLU OLSUN

            BERAAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN.

12 Haziran Perşembe gününü 13 Haziran Cuma’ya bağlayan gece af, merhamet ve mağfiret gecesi olan Berat Kandil’ini idrak edeceğiz. Mübarek Üç Aylar’ın ikincisi olan Şaban Ayı’nın incisi Berat Kandili’ne kavuşmanın sevinç, mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.Bizleri yaratan, yaşatan, yetiren bitiren bu günlere getiren hususen bu senenin kandilleri Regaibin, Miracın feyiz ve bereketini, Berat’ın af, bağış ve mağfiretini lütfeden Yüce Rabbimize sayısız, sonsuz, hatsız hudutsuz hamdediyorum.Şaban Ayı’nın 15. Gecesi olan, Allah’ın Rahmet kapılarının açıldığı, günahkâr kullarından isteyenleri, dileyenleri, dua edenleri, tabiri caiz ise dilekçe verenleri affedeceğini müjdelediği, Dünya Semasına Rahmetiyle tecelli edip, rızık bolluğu isteyenlere bol bol rızık vereceği, hasta olup şifa isteyenlere şifa ihsan edeceği ve her ne derdi varsa isteyene, el açana, kapısını çalana istediğini vereceği, tayin ve takdir edeceği “BERAT GECESİ” biz kullar için bulunmaz bir fırsat, bulunmaz bir nimet, bulunmaz bir rahmettir.Nefis muhasebesini yapıp varsa kötü alışkanlıklarımızdan uzaklaşmak için, yoksa ilim, iman ve amelimizi artırmak ve ahlakımızın güzelleşmesi için yeni bir karar alarak geceyi geçirip, on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerife hazırlıklı olarak yürümeliyiz.Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin,Kardeşlerimin Kandilini tebrik ediyor, İslam âleminin huzur ve mutluluğuna,Musul'da Rehin Tutan Tüm Kardeşleriminde serbest kalmasını,  insanlığın da hidayet ve kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Saygılarımla

Yönetim Kurulu Adına

ÇETİN ÜNLÜ

Genel Başkan

 

Kamuoyuna Duyurulur.

Kamuoyuna Duyurulur.

10 Haziran 2014 Tarihinde IŞİD Terör Örgütü tarafından kaçırılan 31 Uluslararası Tır Şoförü Kardeşimiz hk.da alınan bilgiler an ve an Kamuoyu ile paylaşılmaktadır.13.06.2014 Günü Saat: 20.23 te yapılan canlı telefon bağlantısında Kardeşlerimizin son durumlarının sorulduğu,can güvenliklerinin sorulduğu ve sağlık açısından herhangi bir olumsuzluk olup olmadığı sorulmuştur.Hamd olsun tüm kardeşlerimizin sağlık ve sıhhatlerinin iyi olduğu,yalnızca yaşanan süreçten dolayı morallerinin mozuk olduğu söylenmiştir.Kardeşlerimize yaşanan bu olumsuz sürecin sona erdirilmesi için Devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarının tam bir uyum içinde çalıştıkları söylenmiştir.Başbakanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN ve Dışişleri Bakanımız Sn.Ahmet DAVUTOĞLUNUN da çok yoğun bir çaba sarf ettiklerini ilettik.Kardeşlerimize sabır dileklerinde bulunduğumuzu belirtir,çok kısa zamanda aramaızda olmaları temennisi ile görüşmemizi son erdirdiğimizi saygı ile bildiririz.

Saygılarımla

 

Kaçırılan Tır Şöförleri Evlerine Geri Döndü

Kaçırılan Tır Şöförleri Evlerine Geri Döndü

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının serbest bıraktığı 32 tır şoförü dün akşam TSİ ile 20.49’da Şanlıurfa Gap Havalimanına getirildi. Şoförler aileleri ve devlet yetkilileri tarafından karşılandı.

Ankara’ya getirilmesi planlanan şoförlerin ailelerinin isteği üzerine doğrudan Şanlıurfa’ya getirildiği öğrenildi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan şoförler, IŞİD militanlarının kendilerine “'Tek isteğimiz Sünni olun ve ibadetinizi yapın. Bunun dışında sizden bir isteğimiz yok” dediklerini söyledi. Bazı şoförler ise artık Irak’a yük taşımayacaklarını ve başka işlere yöneleceklerini belirttiler.

Davutoğlu 'Bu akşam evde olacaklar' demişti

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dün bir açıklama yaparak, 10 Haziran'da Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü tarafından Musul'da kaçırılan Türk TIR şoförlerinin serbest bırakıldığnı söylemişti.

Davutoğlu, 32 TIR şoförünün Erbil Başkaonsolosu tarafından teslim alındığını ve Erbil'e doğru yoıla çıktığını belirtmişti.

"Şoförlerimiz bu akşam Ankara'ya gelmiş olacaklar" diye konuşan Davutoğlu, bir şoför hariç hepsinin sağlık durumunun da iyi olduğunu kaydetmişti.

Şoförlerin serbest bırakılması için 23 gündür yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Olumlu gelişme ile ilgili ilk bilgi bize dün akşam geldi. Dün geceyi uykusuz geçirdik" demişti.

Erbil'den Türkiye'ye geldiler

Serbest bırakıln 32 şoför, Mahmur ilçesindeki bir kampa ulaştı ve burada Türk yetkililer tarafından karşılandı.

Kontrolden geçen şoförlerin sağlık durumlarının iyi olduğu tespit edidi ve ardından konvoy halinde Erbil'e geldiler ve buradan Türk Havayolları'na ait bir uçakla Türkiye'ye getirildiler.

'49 vatandaş için çalışmalar sürüyor'

Davutoğlu Musul Konsolosluğu baskını sonrası kaçırılan 49 vatandaş için ise, çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

"Hiçbir şey bir vatandaşımızın canından, saç kılından daha değerli değildir. Bazılarının kamuoyunun bildiği bilmediği bu tür zor şartlardan kurtarma imkanına sahip olduk" diye konuşan Davutoğlu, "Operasyonu başarıyla gerçekleştiren MİT Müsteşarlığı'na, Başkonsolosluğumuza ve THY'ye teşekkür ediyorum" dedi.

IŞİD, 10 Haziran'da İskenderun Limanı'ndan Musul'un Geyara Termik Santrali'ne mazot taşıyan 32 Türk TIR şoförü rehin almıştı.

Irak'ın Musul kentini ele geçiren IŞİD, Türk Konsolosluğu'nu da basarak Konsolos dahil 49 Türk personeli rehin almıştı. Musul'daki Türk Konsolosluğu personeli hala IŞİD'in elinde bulunuyor.

 

Fransa/Tolon`da Yaşanan Mağduriyet.

Fransa/Tolon`da Yaşanan Mağduriyet.

KAMUOYUNA DUYURULUR.
Fransa/Tolon'da Acantanın Yaptığı Haksız ve Hukuksuz uygulama sonucu 110 Kardeşimiz dün geceden beri ülkemize dönememekte olup büyük bir mağduriyet yaşamaktadır.
Yaşanan mağduriyetin Konusu dün gece tarafıma Tolondan gelen telefon ile iletilmiştir.Bunun üzerine derhal gerekli çalışmalar tarafımdan acilen başlatılmış ve Dışışleri Bakanlığına iletilmiştir.
Dışışleri Bakanlığı yetkilileri yaptığım telefon görüşmesinden sonra,İlgili yetkililer Marsilya Büyükelçiliği ile irtibata geçmiş ve kardeşlerimiz ile irtibata geçilmiştir.
Bugün Kardeşlerimiz ile görüştüğümüzde yaşadıkları mağduriyetin hala devam ettiği anlaşılmıştır.Acantanın yalnış bilgi vermesi nedeni ile konu derhal Dışışleri Bakanlığına tekrar iletilmiştir.
Yaşanan Mağduriyet konusunda UND Başkanı Sn.Çetin NUHOĞLU'na bilgi verilmiş ve gerekli yardımın ivedilikle yapılması istenmiştir.
UTSYD Başkanlığı olarak konu tarafımızca yakinen takip edilmektedir.
Saygılarımızla.
 

Web Sitemiz Açıldı.

Web Sitemiz Açıldı.

Web sitemiz artık çok daha güncel ve güzel olacak.

Siz de üye olduktan sonra elinizde bulunan fotoğrafları, videoları, yazıları, şiirleri sitemize gönderebilirsiniz.

 

FOTOĞRAFLAR


SEVGİLİ TRANSPORT VE AĞIR VASITA ŞOFÖRLERİ KARDEŞLERİM

SEVGİLİ TRANSPORT VE AĞIR VASITA ŞOFÖRLERİ KARDEŞLERİM

SEVGİLİ TIR/TRANSPORT VE AĞIR VASITA ŞÖFÖR KARDEŞLERİM

Sevgili Kardeşlerim Yıllardır Hayatlarımızı Rikslere Atarak Canımızı Pahasına Evlerimize Bir Lokma Ekmek,Aş Götürmek İçin Büyük Mücadele Veriyoruz.İşte Bu Anlam ve Mana Önemine Binaen Sizlerle Beraber Çalışmış,Sizlerin Uzun Yıllardır Yaşamış Olduğu Sorunları ve Çektiği Sıkıntıları Bilen Kardeşlerinizin Kurmuş Olduğu,Bu Sivil Toplum Kuruluşu Sizlerinde Büyük Desteği İle Kurulmuştur.

ULUSLARARASI TIR ŞÖFÖRLERİ YARDIMLAŞ ve DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL BAŞKANLIĞI'' ww.uysyd.org Adlı İnternet web Sayfasında Yıllardır Verdiğimiz Mücadelenin İlk Meyvelerini İnanın Çok Kısa Zamanda Hep Beraber Toplayalacağız.Siz Kıymetli Kardeşlerimden Biraz Sabır Diliyorum.Evet Gerçekten Çok Haklısınız ve Yıllar Önce Bizlerin Sorunlarına Çare Aranmak Süreti ile Bir-İki Deneyim Olmuş ve Başarısızlıkla Sonuçlanmış.Sizlerin Mağdur ve Samimi Duygularının Nasıl Heba Edil-diğini İnanın Net ve Açık Bir Şekilde Sizlerle İstişareler Yaparak Tespit Ettik.

Bunların Analizlerini Yaptık,Yapılan Hataları Tespit Ettik ve Sorunların Nasıl Çözüleceğini Artık Gördük. Ve Gücümüz Var.Bizlerin Birer ROBOT Olmadığını,Emekliliğimiz-de Nasıl Güzel Bir Hayat Yaşamamız Gerektiğini,Allah Göstermesin Bir İş Kazasında Vefat Ettiğimizde Geride Bıraktığımız Ailelerimize Nasıl Bir Hayat Bıraktığımızı Yaptığı-mız İstişarelerde ve Birebir Görüşmeler Yaparak Detaylı Bir Şekilde Öğrendik ve Mücadelemizin Nasıl Bir Yol Üzerinde Gidilmesi Gerektiğini İçtenlikle Anladık.İşte Bu Yazdıklarımın Nasıl Kazanca Dönüşmesinin Neler'le Olabileceğinide Analiz Ettik.
Bizlerle Çalışmamış,Ama Bizlerin Sorunlarını Takip Etmiş ve İyice Bilen Siyasi Anlamda Bizler İçin Mücadele Verecek Gerçek ve Samimi Dost ve Abilerimizle Bir Araya Gelerek ULUSLARARASI TIR ve AĞIR VASITA ŞÖFÖRLERİ YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ İsmi Adı Altında Olgunlaştırp,Kurulmasını Sağlayıp Genel Merkezi İstanbulda Olan,Ülkemizin 7 Bölgesinde Temsilciliği Olacak ve de Uluslararası Areneda Ülkelerin Çeşitli Merkezlerinde Olmak Üzere 7 Dış Temsilcilik Açarak ve AB Genel Sekreterliği Düzeyinde Olan Kuruluşlar Bünyesinde Yasal Bir Konumu Olacak Olan SİVİL TOPLUM KURULUŞU ve HAREKETİ Hep Birlikte Elele Verek ,Faaliyete Geçmiştir.
Muhakkak ki Yaşanan Geçmiş Deneyimler Sizileri Biraz Düşenceli Olarak Haraket Etmenizi Sağlıyacaktır.Olsun Bizler Sizleri Anlayışla Karşılayacak,Birbirimizi Dinleyerek Sorunlarımızn Çözülmesini Pekiştireceğiz.Bu Nedenle Aramıza Katılacak Olan Arkadaşlarımızdan Bize Güvenmelerini,Azim ve İnançla Çıkmış Olduğumuz Bu Yolda Bize Canı Gönülden Destek Olmalarını Rica Ediyorum.
Sizleri En Kalbi Duygularımla Selamlıyorum.Allahın Rahmeti Bereketi Mağfireti Hepinizin ve Hepimizin Üzerine Olsun.
Çetin ÜNL
Genel Başkan 
 

TÜRKİYE TRAFİK CEZA KODLARI

TÜRKİYE TRAFİK CEZA KODLARI

TRAFİK CEZA KODLARI

 

 

 

46/2bŞerit değiştirmeden önce gireceği şeritte sürülen araçların emniyetle geçişini beklememek
Maxicep.com - Trafik Cezaları, Trafik Ceza Maddeleri, Trafik Ceza Kodları, Trafik Ceza Kanunu Nedir ? 46/2-cTrafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmek
46/2-dGidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek
46/2-eMotosiklet, otomobil,kamyonet ve otobüs dışındaki araçları kullananlar, geçme ve dönme dışında en sağ şeridi izlememek
47/1-bIşıklı trafik işaretlerinden kırmızı renkli olanına ve sesli işaretlere uymamak
47/1-cTrafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen hususlara uymamak
52/1-d Kol ve grup halinde araç kullananlar, diğer araçların güvenle girebilecekleri bir açıklıklar bulundurmamak
53/1-aSağa dönüş kurallarına riayet etmemek.
53/1-bSola dönüş kurallarına riayet etmemek.
53/1-cDönel kavşaklarda kurallarına riayet etmemek.
53/1-d Dönel kavşaklarda geriye dönüş kurallarına riayet etmemek.
54/1-a Geçme kuralları kurallarına riayet etmemek.
54/1-bGeçmenin yasak olduğu yerlerden geçmek
55Geçilen araçların geçilmekte iken kurallara uymaması
56/1-aŞerit izleme ve değiştirme kurallarına riayet etmemek
56/1-b iki yönlü trafiğin kullanıldığı taşıt yollarında geçişini zorlaştıran durumlarda ve dağlık ve dik yokuşlu yollarda karşılaşma halinde geçişi zorlaştırmak
56/1-c Önde giden bir aracı güvenli ve yeterli mesafeden izlememek
56/1-dTrafik işareti bulunmayan dar yollardaki karşılaşmalarda geçiş kolaylığı sağlamamak
57/1-aKavşağa yaklaşırken yavaşlamamak ve geçiş hakkı olan araçların önce geçmesine imkan vermemek
57/1-b Trafik zabıtası, trafik işaret levhası veya ışıklı trafik işaret cihazları bulunmayan kavşaklarda geçiş hakkına riayet etmemek.
57/1-cKontrolsüz kavşaklarda motorsuz araç sürücüleri motorlu araçlara,motorlu araçlardan soldaki sağdan gelen araca geçiş hakkıvermemesi.
57/1-dIşıklı trafik cihazları izin verse bile trafik akışını engelleyecek bir durum olduğu hallerde kavşağa girmek
57/1-eKavşaklarda gereksiz olarak duraklamak,yavaşlamak,taşıttan inmek veya araçların motorunu durdurmak.
57/1-fAksine bir işaret bulunmayan kavşaklarda ray üzerinde hareket eden taşıtlara ilk geçiş hakkını vermemek.
58İndirme ve bindirme kurallarına riayet etmemek.
59 Yerleşim birimleri dışındaki kara yolunda zorunlu haller dışında taşıt yolu üzerinde duraklamak veya park etmekkural ve yasaklarına riayet etmemek.
60Taşıt yolu üzerinde duraklamanın yasak olduğu yerlerde ve hallerde duraklama yapmak.
61/1-aDuraklamanın yasaklandığı yerlerde
61/1-bPark etmenin trafik işaretleri ile yasaklandığı yerlerde
61/1-c Geçiş yolları önünde veya üzerinde
61/1-dBelirlenmiş yangın musluklarına her iki yönden beş metrelik mesafe içinde
61/1-e Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının duraklarını belirten levhalara iki yönden onbeş metrelik mesafe içinde
61/1-f Üç veya daha fazla ayrı taşıt yolu olan karayolunda ortadaki taşıt yolunda
61/1-g Kurallara uygun şekilde park etmiş araçların çıkmasına engel olacak yerlerde
61/1-hGeçiş üstünlüğü olan araçların giriş ve çıkışının yapıldığının belirlendiği işaret levhasından onbeş metre mesafe içinde
61/1-ıPark etmek için tespit edilen süre ve şeklin dışında
61/1-mBelirli kişi, kurum ve kuruluşlara ait araçlara, yönetmelikteki esaslara göre ayrılmış ve bir işaret levhası ile belirlenmiş park yerlerinde
61/1-nAyrıca yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarda
61/1-oÖzürlülerin araçları için ayrılmış park yerlerinde
64/1-a/1Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında gece seyrederken,yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken,benzeri yer ve hallerde uzağı gösteren ışıkları yakmamak
64/1-a/2Geceleri, yerleşim birimleri dışında karayollarındaki karşılaşmalarda, bir aracı takip ederken, bir aracı geçerken yan yana gelinceye kadar ve yerleşim birimleri içinde, gündüzleri ise görüşü azaltan sisli, yağışlı ve benzeri havalarda yakını gösteren ışıkları yakmamak
64/1-a/3Kuyruk (arka kenar) ışıklarının uzağı veya yakını gösteren ışıklar veya sis ışıkları ile birlikte kullanmak
64/1-b/1Sis ışıklarını; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakmak
64/1-b/2Dönüş ışıklarının geç anlamında kullanmak
64/1-b/3Karşılaşmalarda,ışıkların söndürmek
64/1-b/4Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların yakmak
64/1-b/5Yönetmelikte belirtilen esaslara aykırı olarak ışık takılmak ve kullanmak
64/1-b/6Sadece park lambaları ile seyredilmek
65/1-aTaşıma sınırı üstünde yolcu alınmak
65/1-f Gabari dışı yük yüklenmesi, yük üzerine veya araç dışına yolcu bindirilmek(Bu maddenin sadece yük üzerine veya araç dışında yolcu bindirmek kısmından yazabilecekler.)
65/1-g Yükü, karayoluna değecek,düşecek,dökülecek,saçılacak,sızacak,akacak ,kayacak, gürültü çıkaracak şekilde yüklemek
65/1-h Yükün, her çeşit yolda ve yolun her eğiminde dengeyi bozacak, yoldaki bir şeye takılacak ve sivri çıkıntılar hasıl edecek şekilde yüklenmek
65/1-ı Sürücünün görüşüne engel olacak, aracın sürme güvenliğini bozacak ve tescil plakaları,ayırım işaretleri, dur ve dönüş ışıkları ile yansıtıcıları örtecek şekilde yüklenmek
65/1-jBisiklet,motorlu bisiklet ve motosikletleri kurallarına uymadan sürmek
66Bisiklet,motorlu bisiklet ve motosikletleri kurallarına uymadan sürmek
67Sürücülerin, park yapmış taşıtlar arasından çıkarken,duraklarken veya park yaparken,sağa veya sola dönerken trafik kural ve yasaklarına uymaması
72Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazları yönetmelikte gösterilen şartlara uygun olarak ve kamunun rahat ve huzurunu bozmayacak şekilde kullanılanmak
73Araçların kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca kullanmak,araçlardan bir şey atmak ve dökmek,seyir halinde sürücülerin telefonla görüşmek
74Yaya veya okul geçitlerinde aracı yavaşlatmamak geçitlerden geçmek isteyenlere ilk geçiş hakkını vermemek
75Okul taşıtlarının "DUR" işaretini yakmaları halinde diğer araç sürücülerinin araçlarını durdurmamaları okul taşıtı sürücülerinin "DUR" işaretinin sadece öğrencilerin binmeleri veya inmeleri sırasında yakmamaları veya gereksiz yere yakmaları
76Demiryolu geçitlerinde, geçidin durumuna uygunolmayan hızla geçmek,ışıklı veya sesli işaretin vereceği "DUR" işaretine riayet etmemek bariyer varken geçide gitmek, kontrolsüz geçiş yapmak.
77/1-bTaşıt yolu üzerinde bulunan özel işaret taşıyan gözleri görmeyen kişilere gerekli yardımı yapmamak,yol vermemek,gerekiyorsa durmamak.
77/1-c Bir yetkili veya görevli yönetimindeki yürüyüş kolları arasından geçmek
78/1-aOtomobil ve minibüs cinsi taşıtlarda emniyet kemeri bulundurmamak veya kullanmamak
78/1-b Motosikletlerde sürücülerin korumu başlığı ve korumu gözlüğü,yolcuların ise korumu başlığı bulundurmaması ve kullanmaması
81/1-aKaza mahalinde durmamak ve trafik güvenliği için gerekli tedbirleri almamak

 

 

ÜLKE ÜLKE TRAFİK UYGULAMALARI

ÜLKE ÜLKE TRAFİK UYGULAMALARI

ülke ülke trafik kuralları


Sizler için derledik. İşte ülke ülke bilmeniz gereken Trafik Kuralları.

TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
AVUSTURYA


- Hız sınırlaması otoyolda 130 km/h, devlet yolunda 100 km/h'dir. Meskun bölgelerde bu sınırlama 30 km/h ve 50 km/h arasında değişmekte olup trafik levhaları ile belirlenmiştir.

- Alkol sınırlaması 0,5 promildir. Bu sınırın üzerinde alkollü olarak araç sürmenin cezası 581.- ile 3,633.- Euro arasında olup, sürücünün ehliyetine el konulması da mümkündür.

- Araç farlarının gündüz de açık tutulması gerekmektedir.

- Araçta gerek ön gerekse arka koltukta oturanların emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır. Ayrıca, 12 yaşından küçük çocukların arka koltukta oturması gerekmektedir.

- Avusturya’dan transit geçecek araçlar için yaş sınırlaması bulunmamaktadır.
 

ÇEK CUMHURİYETİ
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Hız limitleri, yerleşme birimlerinde 50 km., ana yollarda 90 km. ve otoyollarda 130 km.'dir.
Çek Cumhuriyeti'nde trafik sağdan işler. Yol ve trafik işaretleri, Avrupa genelindeki işaretlemeyle aynıdır.
Sürüş sırasında ehliyet, araç ruhsatnamesi ve araç sigorta bilgilerinin bulundurulması zorunludur.

Araç kullanan sürücüler için alkol tolerans sınırı sıfırdır. Emniyet kemeri takılması zorunludur. 12 yaşından küçük çocukların aracın ön kısmına oturması yasaktır.

Üçüncü parti sigortası yaptırmış olmak zorunludur. Zararın 20 bin Çek Kronu'nun (yaklaşık 900 ABD Doları) üzerinde olduğu bir trafik kazasına karışan sürücü zararın sigortadan karşılanmasını talep edebilmek için olay yerini terk etmeden polisin tutanak tutmak üzere gelmesini beklemek zorundadır.
Ağır yaralanma veya ölüm ile sonuçlanan kazalarda, polisin soruşturmasına ve akabinde ilgili mahkemenin alacağı karara uyulması zorunludur. Bu durumda, aracın sürücüsünün tutuklanması mümkündür.
Ağır yaralanma veya ölüm içermeyen kazalarda, genel olarak, yabancı göz altına alınmamakta, bilahare gıyabında yapılan mahkemenin sonucu vatandaşı olduğu ülkenin ilgili mak***** gereği için duyurulmaktadır.
Şehirlerarası yollarda sürücülerin otoyol geçiş ücreti karşılığı olarak, petrol istasyonlarından satın alabilecekleri yapışkan pulları araçlarının öncamında bulundurmaları zorunludur.

MACARİSTAN
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Hız sınırları

Otoyollarda :130 km/ saat
Şehirlerarası yollarda :110 km/ saat
Şehir dışında : 90 km/saat
Şehir içinde : 50 km/ saat

Genel Trafik Kuralları

Şehir dışı yollarda, her türlü iklim koşullarında, araçların 24 saat far yakma zorunluluğu vardır.
Ön ve arka koltukta oturanların kemer takmaları zorunludur.

Kaza durumunda, taraflar birbiriyle anlaşabiliyorsa dahi, polisin ve yaralı varsa, polis ve ambulansın birlikte çağrılması gerekmektedir.

Trafik kurallarının çiğnenmesi halinde polis, para cezası yazmakta ancak bu cezaları tahsil etmemektedir. Cezaların, verilen posta kuponu ile Macaristan'daki postanelere yatırılması gereklidir.

Ceza ödenmediği takdirde, araca Macaristan'a giriş yasağı uygulanmakta ve Macaristan’dan tekrar geçişi mümkün olmamaktadır.

Ağır yaralı veya ölümle sonuçlanan trafik kazalarında, hapis cezası verilmesi söz konusudur.
- Zorunlu Otoyol pulu (vinyet) uygulaması.Maceristan'a girişte Otoyol pulu (Vinyete) almanız gerekmektedir

 

SLOVENYA
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR


Vatandaşlarımızın Slovenya üzerinden karayoluyla yapacakları seyahatleri sırasında herhangi bir güvenlik sorunuyla karşılaşmaları ihtimali düşüktür.
e) Trafik’te dikkat edilmesi gereken hususlar
 Hız Sınırları:
Slovenya’da hız sınırı meskûn mahallerde 50, şehirlerarası normal yollarda 90, karayolunda 100, otoyolda 130 km.dir.
Aşırı hız dolayısıyla kesilen cezalar aşağıdaki gibidir:
- Meskun mahallerde, saatte 10 km. ve üstü aşırı hız için, bölgenin yerleşim yoğunluğuna bağlı olarak, 42 ve 125 Avro arası,
saatte 20 ve 30 km aşırı hız için 250 Avro,
saatte 30 km aşırı hız için 500 Avro,
- Meskun mahaller dışında, saatte 20 km’ye kadar aşırı hız için 42 Avro,
saatte 20-30 km arasında aşırı hız için 83 Avro,
saatte 30-40 km arasında aşırı hız için 166 Avro,
saatte 40 km’den fazla aşırı hız için 250 Avro,
- Çevre yolu ve otobanda, saatte 20-30 km arasında aşırı hız için 83 Avro,
saatte 30-40 km arasında aşırı hız için 125 Avro,
saatte 50 km’den fazla aşırı hız için 250 Avro.
- Zorunlu Otoyol pulu (vinyet) uygulaması
Pul almadan otoyolları kullanan sürücülere, 150 ile 800 Avro arasında değişen cezalar uygulanmakta, peşin ödeme yapılması durumunda ceza yarı yarıya indirilmektedir. Mahallinde ödeme yapılmaması durumunda Sloven yetkililerin ceza tatbik edilen şahısların kimliklerine ve araç ruhsatlarına el koyma hakları bulunmaktadır. El konulan belgeler, cezanın banka yoluyla ödenmesinin ardından Büyükelçilikler kanalıyla sahiplerine ulaştırılmaktadır.
- Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar:
Profesyonel sürücülerin (kamyon, otobüs sürücüleri vs.) alkol kullanımı tamamen yasak olup, özel otomobil sürücüleri ise en fazla 0,5 promil seviyesinde alkol alabilirler. Benzin istasyonları genellikle saat 06.00–22.00 arası açık olup, sınır geçişleri, otoyol ve büyük yerleşim birimlerinde 24 saat açık benzin istasyonları bulunmaktadır.
Slovenya’da trafik suçlarında, ölümlü kazalar haricinde, hapis cezası öngörülmemekle beraber, suçun ağırlığına göre sürücü belgesine, pasaporta, aracın belgelerine ve araca, yargı işlemleri sonuçlanana kadar el konulabilmektedir. Ölüm veya yaralanma ile sonuçlanan kazalarda, kazaya sebebiyet veren taraf, mahkemeye sevkedilmekte ve dava tarihine kadar gözaltında tutulmaktadır. Ölüm ile sonuçlanan kazalarda suçlu bulunan taraf hapis cezasına çarptırılmaktadır. Trafik kazası yapan sürücüler polisi arayarak yazılı bir rapor almak zorundadırlar. Hasarlı araçla ülkeyi terkederken gümrük görevlileri bu belgeyi görmek isteyebilirler.
Sloven yetkililer trafik cezalarının ödenmesini sağlamak amacıyla sürücü belgesi, pasaport, ruhsat gibi belgelere yasalar çerçevesinde el koyma hakkına sahiptir. Kesilen trafik cezasının kontrol noktasında ödenmemesi ya da ödenememesi durumunda el konulan belgeler, cezanın yükümlü tarafından daha sonra ödenmesi ve ödenti belgesinin ilgili Sloven mak***** ulaştırılmasının ardından Büyükelçiliğimiz aracılığıyla ulaştırılmaktadır.


SLOVAKYA
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Azami hız limiti yerleşim birimlerinde 50 km., ana yollarda 90 km., otoyollarda ve birinci sınıf yollarda 130 km.dir.
Slovak Cumhuriyeti’nde trafik sağdan işler. Yol ve trafik işaretleri, Avrupa genelindeki işaretlemeyle aynıdır. Sürüş sırasında ehliyet, araç ruhsatnamesi, emisyon ölçüm pulu ve araç sigorta teknik kontrol belgesi ile otoyol bandrolü bulundurulması zorunludur.

Aracın sigortalı olması zorunludur. Zararın 4.000 Euro’ya kadar olduğu bir trafik kazasına karışan sürücü, sigortadan karşılanmasını talep edebilmek için olay yerini terk etmeden polisin tutanak tutmak üzere gelmesini beklemek zorundadır.

Ağır yaralanma veya ölüm ile sonuçlanmayan kazalarda, bilahare sanığın gıyabında yapılan mahkemenin sonucu hakkında vatandaşı olduğu ülkenin ilgili mak***** bilgi verilmemektedir.

Ağır yaralanma veya ölüm ile sonuçlanan kazalarda sanık gözaltına alınmakta, en fazla 48 saat gözaltında tutulmaktadır. Bu arada polis tarafından yapılacak soruşturmanın da tercüman yardımı ile yapılması gerekmektedir. Soruşturma akabinde ilgili mahkemenin alacağı karara uyulması zorunludur. İlgili mahkeme davanın burada ya da Türkiye’de görülmesi yönünde karar verebilmektedir. Bu durumda sürücünün ehliyetine el konulmakta ve sürücü tutuksuz yargılanmaktadır.

Genel Trafik Kuralları

Araç kullanan sürücüler için alkol tolerans sınırı sıfırdır. 12 yaşından küçük çocukların ve 1.50 cm’den daha kısa boylu olanların aracın ön kısmına oturması yasaktır.

Yollarda, her türlü iklim koşulunda, araçların 24 saat far yakmaları, ön ve arka koltukta oturanların emniyet kemeri takmaları, çocukların 12 yaşına kadar arkada ve çocuk koltuğunda oturmaları zorunluluğu vardır.

Trafik kurallarının sürücülerce çiğnenmesi ve sürücülerin polis tarafından belirlenen trafik cezasını ödemeyi nakit yapamamaları halinde, ehliyetlerine el konularak verilen posta kuponu ile Slovakya’daki postanelere ödeme yapmalarını müteakip ehliyetleri iade edilmektedir.

Kaza durumunda, karşı tarafla anlaşmaya varılabiliyorsa dahi polis çağırılması gerekmektedir. Yaralı varsa polis ve ambulansın birlikte çağrılması gerekir

 

HIRVATİSTAN
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Hız sınırı meskun mahallerde 50 km. Normal yollar 90 km.Otoyolda 130 km,dir
1- Hırvatistan Parlamentosu 15 Temmuz 2004 günü "Yeni Trafik Yasası"nı kabul etmiştir.
Yeni yasaya göre;

a. Kanda alkol miktarı sınırı "sıfır"a indirilmiştir. Bu durumda kandaki en ufak alkol miktarı dahi "alkollü araç kullanma" olarak kabul edilecektir. (Eski yasada 0.5 promil idi.)

b. Hız sınırları ile ilgili para cezalarında alt sınır "300 Kuna'ya çıkarılmıştır. (Eski yasada 50 Kuna idi.)

c. Trafik kurallarını ihlal eden yabancıların, sürücü belgeleri Hırvatistan sınırları içinde geçersiz sayılacaktır.

2- Araçlar seyir halindeyken farları açık olmalıdır

 

SIRBİSTAN
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Sırbistan'da mevcut yasalara göre binek otomobiller otoyollarda 120 km, birinci sınıf yollarda (Belgrad - Subotica ) 100 km, diğer yollarda ise 80 km'lik azami hız sınırına uymak zorundadırlar.

2010 yılı başında yürürlüğe giren yeni yasalar uyarınca; Sırbistan’da görevli trafik polisleri trafik cezası tahsilatı yapmayacaklardır. Cezayı gerektiren hallerde, vatandaşlarımız ceza miktarını banka veya PTT şubesi kanalıyla ödeyecekler, ardından görevli polisin geçici olarak el koyduğu pasaport gibi belgelerini alarak yollarına devam edebileceklerdir. Yeni yasalara göre böyle durumlarda görevli polis memuru, cezaya maruz kalan vatandaşlarımızın pasaport ve benzer belgelerine 5 güne kadar el koyabilecektir.

Sırbistan’da 24 saat farları açık bulundurmak, ön ve arka koltuklarda emniyet kemeri takmak zorunludur. Araç kullanırken cep telefonu ile konuşmak yasaktır. Araçlarda bulunması zorunlu olduğu bilinen gereçler dışında, 3 yaşından küçük çocuklar için bebek/çocuk koltuğu ve sarı fosforlu yelek de bulundurulmalıdır. Otoyolda araçtan inilmesi halinde bu yelekler kullanılmalıdır. Otoyolda yapılan trafik kontrollerinde, görevli polisin izni olmadan araçtan inmek yasaktır.

Görevli polisler 5000 Dinar’a (yaklaşık 50 Avro) kadar para ceza yazabilmektedirler. 5000 Dinar’ı aşan cezalar sözkonusu olduğunda mahkemeler devreye girmektedir.

Yeni yasalar, hız sınırlarına uyulması konusunda da ciddi cezalar öngörmektedir. Buna göre, belirlenen hız sınırını; saatte 20 km arasında aşan sürücülere, 3.000.- Dinar (yaklaşık 30 Avro),

20-40 km arasında aşan sürücülere 5.000 Dinar (yaklaşık 50 Avro) para cezası uygulanmakta,
40 km’den fazla aşan sürücülerle ilgili kararları da mahkemeler vermektedir. Sınırı 40-60 km aşan sürücülere 6.000-20.000 Dinar (60-200 Avro), 60-80 km aşan sürücülere 15.000-30.000 Dinar (150-300 Avro) para cezası, 80km’yi aşan sürücülere ise 15 günden başlayan hapis cezaları uygulanmaktadır.

Öte yandan, Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızın şikayetlerine en çok konu olan, araç tamiri, yolda kalma vb. konularında, Sırbistan’da faaliyet gösteren AMCC (Auto Moto Savez Srbija) otomobil klubüne başvurulabilmektedir. AMCC aynı zamanda, Almanya ADAC, Avusturya OAMTC, İsviçre TCS, Fransa ACTA, Hollanda ANWB, İskandinav ülkeleri SOS, Belçika TCB, İngiltere AA otomobil klüplerine ait üyelikleri de kabul etmektedir. AMCC otomobil klübüne "+38111987" numaralı telefondan Sırbistan sınırları içinde her yerden ulaşmak mümkündür. Anılan telefon merkezi Türkçe, Sırpça, Almanca, İngilizce ve Arapça dillerinde hizmet vermektedir. Yukarıda kayıtlı otomobil klüpleri dışında üyelikleri bulunan vatandaşlarımızın da AMCC hizmetlerinden ücret karşılığı yararlanmaları mümkün olabilecektir

 

YUNANİSTAN
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Otomobiller için otoyollarda 110 km, karayolalırnda 90 km, Şehir içi 40 km dir.
Yunanistan’da karayollarının durumu genel olarak iyi olmakla birlikte, Batı Avrupa ülkelerinden hareketle Türkiye'ye gitmek üzere Yunanistan'dan geçen vatandaşlarımızın, mesafenin uzunluğu nedeniyle yorgunluktan kaynaklanan dikkat azalmasının yol açtığı kazalara sebebiyet vermemeye dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızın zaman zaman molalar vermeleri, kurallara uymaları ve hız tahdidini dikkate almaları tavsiye olunur.

Polis trafik ekipleri, otoyol boyunca muhtelif noktalarda bulunan radarlara yakalanan sürücülere, uyruğuna bakmaksızın ceza kesmekte müsamahasız davranmaktadırlar. Otoyol boyunca 120 km/saat olan hız sınırına uyulması önem arz etmektedir.

Ayrıca, özellikle yaz döneminde şehir içi ve şehirlerarası trafikte çok sayıda motosiklet bulunması, özellikle sol şeride geçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir husustur.

Trafik cezaları ve hapis cezası öngörülen trafik suçları ile kazaya sebebiyet verme durumunda uygulanan mevzuat ve yaptırımlar:

Aşırı hız: Aşırı hız halinde para cezası, azami hızdan saatte 20 km’ye kadar fazla hızla gidilmesi halinde 40.- Euro’dur. Azami hızdan saatte 21 km’den fazla hızla gidilmesi halinde 100 .- Euro para cezası tahsil edilmekte; azami hızdan saatte 21 km’den fazla hızla gidilmesi halinde 350 .- Euro para cezasına ilaveten ehliyet alıkonulmakta ve 60 gün sonra iade edilmektedir.

Kırmızı ışık ihlali : 700.- Euro – 60 gün süreyle ehliyet alıkonuluyor.
Hatalı sollama yapmak : 200.- Euro’dan başlayan para cezaları
Emniyet kemeri takmamak : 350.- Euro - 10 gün süreyle ehliyet alıkonuluyor.
Park yasağı ihlali : 20-200.- Euro
Otobüs yolundan sürmek : 200.- Euro
Park halindeki bir aracın yanına park ederek ikinci bir sıra oluşturmak: 40 Euro
Alkollü araç kullanmak : Kanında, 0,25-0,40 promil oranında alkol bulunan sürücüler 200 Euro para cezası ile Suçüstü Mahkemesi’ne sevk edilmektedir. Kanında, 0,41-0,60 promil oranında alkol bulunan sürücülerden 700 Euro para cezası alınmakta ve 3 ay için araç plakası, ruhsat ve ehliyete el konulmaktadır. Kandaki alkol oranının 0.61 promilin üstünde olduğu hallerde sürücü 1.200 Euro para cezası ile Suçüstü mahkemesine sevk edilmektedir.

Yaralanmaya sebebiyet verme durumunda, ilgili önce savcılığa ardından Suçüstü Mahkemesi’ne sevk edilmektedir. Trafik kazasına neden olan şartların değerlendirilmesinden sonra, para cezasının yanısıra 3 aydan, 1 yıla kadar hapis cezası verilebilmektedir. Sözkonusu cezalar, para cezasına çevrilememektedir.

Trafik kazası sonucu bir insanın ölümüne sebep olan sürücü çıkarıldığı mahkemece suçlu bulunursa, ihmalle ölüme sebebiyet vermekten dolayı 3 yıla kadar hapis cezasına mahkûm edilebilmektedir.

 

BULGARİSTAN
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Belli bir zaman dilimi içerisinde belirli yolların kullanımı için ödenen ve "vignette" (vinyet) adı verilen bilet sistemi 1 Nisan 2004 tarihinden itibaren ağır vasıtalar için uygulamaya konulmuş olup 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren tüm araçlar için uygulanmaya başlanmıştır. Bu çerçevede sınır kapılarında haftalık, aylık ve yıllık olarak vinyet pulu (sticker) satın alınarak araç ön c***** yapıştırılması gerekmektedir.
Hız sınırları:

Şehir içi Şehir dışı Otoyol
A kategorideki araçları için 50 80 100
B kategorideki araçlar için 50 90 130
C ve D kategorideki araçlar için 50 80 100
B+E/C+E/D+E
kategorideki araçlar için 50 70 100
T kategorilerindeki araçlar için 50 50 ---
M kategorideki araçlar için 45 45 ---
Cezalar

Şehir içinde hız sınırını aşanlar

* 10 km/saat aşan - 10.- Bulgar Levası
* 11-20 km/saat aşan - 30.- Bulgar Levası
* 21-30 km/saat aşan - 100.- Bulgar Levası
* 31-40 km/saat aşan - 150.- Bulgar Levası para ve1 ay ehliyetine el
koyma
* 41 km/saat üzerinde aşan - 200.- Bulgar Levası para ve 2 ay ehliyetine el
koyma
* 51 km/saat üzerinde aşan - 250.- Bulgar Levası para ve 3 ay ehliyetine el
koyma

Şehir dışında hız sınırını aşanlar

* 10 km/saat aşan - 10.- Bulgar Levası
* 11-20 km/saat aşan - 30.- Bulgar Levası
* 21-30 km/saat aşan - 50.- Bulgar Levası
* 31-40 km/saat aşan - 100.- Bulgar Levası para ve1 ay ehliyetine el
koyma
* 41-50 km/saat aşan - 150.- Bulgar Levası para ve 2 ay ehliyetine el
koyma
* 51 km/saat üzerinde aşan - 200.- Bulgar Levası para ve 3 ay ehliyetine el
koyma

Cezasına çaptırılır.

Bulgaristan’da alkol sınırı 0.5/1000’dir.

- 05 ila 1,2/1000 dahil ve üzerinde alkollü sürücülere 2-12 ay ehliyete el koyma ve 300-600.- Bulgar Levası para ,
- İkinci kez aynı suçu işleyen alkollü sürücülere 1-3 yıl ehliyete el koyma ve 1.000-2000.- Bulgar Levası para ,
- Alkol muayenesini reddeden sürücülere 12-18 ay ehliyete el koyma ve 500-1.000 Bulgar Levası para
cezası uygulanır.

OTOYOLLARDA ALINACAK GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Otoyollarda beyaz renkli ve üzerinde bağlı oldukları bölge numaraları bulunan "Opel Astra" marka araçlı polisler dışındakilerin cezai işlem yapmaya yetkisi yoktur.

Bulgaristan’da trafik cezaları Bulgar Ulusal Para birimi Leva olarak kesilmektedir. Euro veya başka para birimi üzerinden ceza uygulanmamaktadır. Trafik polislerinin ceza için para tahsilâtı yapma yetkileri bulunmamaktadır. Trafik cezaları ülkeden çıkarken sınır kapılarında, bölge Trafik Şube İstasyonlarında (KAT) veya

Yollar Ajansı Sofya Oborişte Ofisinin
IBAN : BG26BUIB 9888 8193 9450 000
BIC kod : CIBANK
AD : BUIB BGSF
Ceza protokolü ile kesilen cezalar kodu : 11 50 91
Makbuz karşılığı kesilen cezalar kodu : 11 50 92

Hesabına transfer edilerek ödenebilmektedir.

Sınır kapılarında geçiş güvenliği konusunda Türkçe, İngilizce ve Almanca broşürler dağıtılmaktadır. Sınır kapılarında şikâyet telefonlarını gösteren panolar mevcut olup ayrıca şikâyetlerin yazılı olarak iletilebileceği posta kutuları bulunmaktadır.

SÜRÜCÜ VEKALETİ
Bulgaristan üzerinden özel araçları ile seyahat edecek vatandaşlarımız, otomobilin kendilerine ait olduğunu belgelemek zorundadırlar. Başkası adına kayıtlı araç kullanan vatandaşlarımızın sürücü vekâletnamesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

YEŞİL KART
Batı Avrupa’da mukim vatandaşlarımızın araçları için yaptırdıkları uluslararası zorunlu trafik sigortası (yeşil kart) Bulgaristan’da geçerlidir.

Uuslararası trafik sigortası bulunmayan vatandaşlarımızın Bulgaristan’a girişte hudut kapılarında trafik sigortası yaptırmaları gerekmektedir

 

MAKEDONYA
TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Makedonya Cumhuriyeti’nde vatandaşlarımız tarafından kullanılan yolların büyük bir bölümü otoyol olmakla birlikte, buralarda 120 km. olan hız sınırına titizlikle uyulması şarttır. Otoyol Yunanistan sınırına 50 km. kala sona ermekte ve bazen tek şeride kadar düşebilen oranda daralmaktadır.

Vatandaşlarımızın hız sınırı, emniyet kemeri takılması ve alkollü araç kullanılmaması gibi trafik kurallarına titizlikle uymaları zorunlu bulunmaktadır. Trafik kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Makedonya’da halen yürürlükte olan mevzuat gereği emniyet kemeri takılması ve farların gündüz saatlerinde de yakılması zorunlu olup, seyir halinde cep telefonuyla konuşulması yasaktır.

Trafik cezalarının aşırı hız veya kırmızı ışıkta geçme gibi suçlar için 300 Euro’ya vardığı bilinmektedir. Bu cezalara itiraz imkanı bulunmamaktadır.

Yol üzerinde konaklama imkanı bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın Makedonya Cumhuriyeti’nde konaklama zorunluluğu duymaları halinde başkent Üsküp’ü tercih etmeleri uygun olacaktır.

Özellikle ölüm ve yaralanmayla sonuçlanan trafik kazalarında gözaltına alınma veya tutuklanma sözkonusu olmaktadır. Ölümle sonuçlanan trafik suçları hapis cezasını gerektirmektedir.

Ülkeye girecek otomobillerde yaş sınırı aranmamakta, ancak uluslararası sigorta zorunluluğu bulunmaktadır.

 

SGK`dan BÜYÜK ADIM

SGK`dan BÜYÜK ADIM

SEVGİLİ KARDEŞLERİMİZ

Yıllardır Sabırla Beklediğimiz Karar.

SGK'dan Büyük Adım

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), meslek kodu uygulamasına geçiyor. Örneğin aynı işyerinde çalışan bulaşıkçı asgari ücretten gösterilirken aşçı daha yüksekten gösterilecek. İkisi de asgariden gösterilmek istenirse sistem bunu kabul etmeyecek.
Türkiye'de 10 milyon 400 bin çalışandan yaklaşık 4,5 milyonunun SSK primi asgari ücret üzerinden yatıyor. Çoğu kişi, iş hayatının tamamında asgari ücretten çalışmış gibi gösteriliyor. Bu nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) prim kaybı her yıl milyarlarca lirayı buluyor. Çalışan açısından ise primi düşük yatırıldığı için alacağı emekli maaşı son derece düşük oluyor. İşten ayrılması durumunda da düşük kıdem tazminatına razı olmak zorunda kalıyor. Bu durumun önüne geçmek için önemli bir adım atan SGK, meslek kodu uygulamasına geçiyor. Buna göre, her mesleğin bir kodu olacak ve kurum artık sigorta kaydı ile birlikte meslek kodlarını da girecek. Uygulama ile birlikte farklı statülerde çalışanlar için aynı ücret gösterilemeyecek, sistem otomatik olarak kabul etmeyecek. Örneğin aynı işyerinde çalışan aşçı ile bulaşıkçının ikisi de asgari ücretten gösterilemeyecek. Bulaşıkçı en düşük ücret olan asgari ücretten gösterilirken aşçı için mecburen daha yüksek bir ücret gösterilecek. Asgari ücret gösterilmek istense de sistem bunu kabul etmeyecek.
Türkiye iki tür kayıt dışılıkla mücadele ediyor. Birincisi çalışanların hiçbir sosyal güvenlik kurumuna tabi olmadan istihdam edilmesi. Bu oran TÜİK'e göre yüzde 43. Buna göre yaklaşık 9 milyon 300 bin kişi sigortasız çalıştırılıyor. Bu kişilerden devlet sosyal güvenlik primi ve vergi alamıyor. Sadece bu kişiler nedeniyle kurumun prim kaybı 26 milyar lira civarında. Kayıt dışılığın ikinci şekli ise kişilerin sosyal güvenliğe kayıtlı olmasına rağmen SGK'ya gerçek maaşlarının altında bildirilmesi. Çalışanların önemli bir kısmı en alt düzey olan asgari ücretten gösteriliyor. Toplam çalışanların yaklaşık yüzde 44'ünün primi asgari ücretten ödeniyor.Ancak bu kişilerin gerçek maaşı, asgari ücretin üzerinde.Bu yolla hem devlet hem de çalışan ciddi şekilde kayba uğruyor.
'Kayıt içindeki kayıt dışılık' olarak ifade edilen bu duruma savaş açan SGK'nın yeni uygulaması özellikle orta düzey çalışanları sevindirecek. Yeni uygulama ile beyaz yakalılar ile orta düzey çalışanların asgari ücretten bildirilmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Düzenleme ile hem yatırılan prim her yıl yükseltilecek hem de nitelikli personel asgari ücretten gösterilemeyecek. Örneğin artık bir mühendisin maaşı, asgari ücretten bildirilemeyecek. Ya da bir işyerinde çalışan tekniker ile mühendis için aynı primin bildirilmesi önlenecek.12.05.2011

SONUÇ: Sevgili Kardeşlerimiz 3 Aylık  emeklerimizin İlk Meyveleri Biraz Daha Sabır, İnşallah Her şey Artık Eskisi Gibi Olmayacak. Elele Vericeğiz Ülkemiz Yarınlarımız İçin Hep Birlikte Hareket Edeceğiz.

 

 

SGK`da BÜYÜK ATILIM ve UYGULAMA

SGK`da BÜYÜK ATILIM ve UYGULAMA

 

DEVLET BAKANIMIZ Sn:Egemen BAĞIŞ... ZİYARETİ SONRASI İLK DEFA  "SGK"nın BÜYÜK UYGULAMASI

ARTIK BÜTÜN TIR ŞOFÖRLERİ KENDİ MESLEĞİ "TIR ŞOFÖRU" KOD`U İLE SGK lı YAZILIYOR VE PİRİMLERİ İŞ KAZALARI VS ARTIK TIR ŞOFÖRÜ OLARAK GÖRÜNECEK VE VASIFSIZ İŞÇİ STATÜSÜNDEN ÇIKARILDI

BU DEĞİŞİKLİKTE Sn:DEVLET BAKANIMIZ Egemen BAĞIŞ ZİYARETİ SONRASI HEMEN UYGULAMAYA GEÇMİŞTİR.

 

TEŞEKKÜRLER Sn:DEVLET BAKANIMIZ Egemen BAĞIŞ

 

 

DEVLET BAKANI-BAŞMÜZAKERECİ

DEVLET BAKANI-BAŞMÜZAKERECİ

UTSYD BAŞKANLIĞIMIZIN GÖNÜL DOSTTU-ONUR KONUĞU OLAN BİZLERE DESTEKLERİNİ HER ZAMAN AÇIKLAYAN,BİZLERİN HEP YANINDA OLAN,BİZİM’DE HER ZAMAN ONUR ve ŞEREF DUYACAĞIMIZ,HER DAİM YANINDA OLUP DESTEKLEYECEĞİMİZ DEVLET BAKANIMIZ Sn.Egemen BAĞIŞ BEYEFENDİYE YENİ GÖREVLERİNDE ÜSTÜN BAŞARILAR DİLERİZ.

BUNDAN SONRA YAPACAĞI GÖREVİNDE ÜSTÜN BAŞARILAR ve BAŞTA ÜLKEMİZ ve MİLLETİMİZ ADINA HAYIRLI İŞLERE VESİLE OLMASINI CENAB-I  ALLAHTAN TEMENNİ EDERİZ.

Yönetim Kurulu Adına

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

İZMİR EXPO 2020

İZMİR EXPO 2020

 

 

 

YURTDIŞI GÖREVLERİNE ATANAN KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONELİ İZMİR VE EXPO 2020 TANITIM TOPLANTISI İÇİN İZMİR’DE

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün yurtdışı teşkilatında görev yapmak üzere ataması yapılacak olan Müşavir ve Ataşeleri, eğitim programları çerçevesinde İzmir’e geldi.
Söz konusu eğitim için İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) bünyesinde bulunan Tanıtım ve Dış İlişkiler Birimi tarafından, katılımcılara İzmir tanıtımı ve EXPO 2020 sürecine ilişkin bilgilendirme sunumu yapıldı.
Açılış konuşmasını yapan İZKA Genel Sekreter Vekili Sibel ERSİN, bakanlık personelinden, EXPO 2020 adaylık sürecinde yurtdışında ülkemizi temsil edecekleri ülkelerde destek ve yardımlarını beklediklerini iletip, yeni görevlerinde başarılar diledi. İzmir’in tanıtımı ve EXPO 2020 Adaylık Süreci ile ilgili sunumların yapılmasından sonra, ETİK (Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği) başkanı Mehmet İşler de toplantıda bir konuşma yaptı.

 

2020 OLİMPİYATLARINA ADAY ÜLKEYİZ.

2020 OLİMPİYATLARINA ADAY ÜLKEYİZ.

TRT HABER AÇIKLAMASI Erdoğan, birçok ülkenin aksine Türkiye’nin spor alanında yatırımlarını da sürdürdüğünü vurguladı. 2020 Olimpiyat Oyunları’na başvurular 1 Eylül’de sona erecek. Daha önce Roma ardından da Madrid ve Tokyo adaylıklarını açıklamıştı... Ev sahipliği için başvuru yapması beklenen potansiyel adaylar arasında Berlin, Budapeşte, Lizbon, St. Petesburg, Guadalajara, Brisbane, Kahire, Kazablanka, Durban, Doha ve Kenya’dan adı henüz belli olmayan bir kent de var... 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ev sahibi, 7 Eylül 2013’te Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin kongresinde açıklanacak.

 

İLK TÜRK UYDUSU UZAYDA

İLK TÜRK UYDUSU UZAYDA

 

www.tubitak.gov.tr

RASAT UZAYDA

Rusya’nın Orenburg eyaletindeki Yasny fırlatma üssünden, 17.08.2011 tarihinde Türkiye saati ile sabah 10:12.20’de başarıyla yapılan fırlatmadan sonra, RASAT Uydusu Tanzanya açıklarında fırlatma aracının üst kademesinden ayrılarak 689 km yükseklikteki yörüngesinde oturmuştur. Uydu ile ilk temas Norveç’te, Kuzey Kutbu yakınlarında bulunan ve TÜBİTAK UZAY tarafından kiralanan yer istasyonundaki TÜBİTAK UZAY çalışanları tarafından Türkiye saati ile sabah 11:44.04’de sağlanmış, takiben Ankara’daki yer istasyonundan da 11:51.20’de ikinci temas sağlanarak, uydudan ilk telemetriler indirilmeye ve yazılımlar yüklenmeye başlanmıştır

 

SİZLERLE OLMAK BİR BAŞKA DUYGU İDİ.

SİZLERLE OLMAK BİR BAŞKA DUYGU İDİ.

Sizlerle Güzel şeyler buldum ve öğrendim.

İnsanların sahip olduğu iklim çeşitlerinin altındaki kişilikleri fark ettim.Her insanın farklı bir iklimi vardı ve bir de kişiliği.Çoğunun mutluluk rejimleri de düzensizdi ama herkesi bir araya getirmek ise ayrıcalıktı;birlikteliği biriktirme şekillerini seçtim karınca kararınca.

Üslendiğim “UTSYD”Misyonu ile Sorunları Gidermeye ve Çözümleme Mücadelesini Verdim.

İşte Sonuç : Artık Tır Şoförleri Vasıfsız İşçi Statüsünden Gerçek TIR ŞOFÖRÜ  Statüsü  ile SGK'lı Olup Bir Nebze Gelirlerinde Katkımız Olduğunu Düşünce Ve Vicdan Rahatlığı yerine getirdim.

14.08 .2011 Tarihindeki Genel Kurul Kararı İle Görevimi Yeni Yönetim KurulunaSn.Başkanımız Çetin ÜNLÜ'ye İçtenlikle Devrediyorum.

Kendimi bildim bileli hep nerede olduğumuzu,nasıl olmamız gerektiğini,neye ihtiyacımız olduğunu hep farkında olarak,kendimi çözmüş olmamdan ileri gelirdi elbet!

Son öğreneceğim şey ise, Yaşayarak öğrenmek ve öğretebilmek için bir şeyler katabilmek en etkili yol belki de benim için,

Bu yüzden “UTSYD” Başkanlığı Planlayıp Büyük bir kararlılıkla adım adım ilerliyeceğimiz bir yola sizlerle girdi .

Diyeceğim şudur ki;hepinize en kalbi duygularımla sevgi ve saygılar.

Bu bir bayrak yarışı UTSYD Genel Başkanlığına Elveda Diyor ve Hizmete aynen devam diyorum vede Yeni Yönetim Kurulu Arkadaşlarıma tam destekle Yolunuz Açık Olsun diyorum .

Size,sizi unutmamaktan başka ne vaat edebilirim ki Günahı sevabı ile cesaretimin ve gücümün elverdiğince buraya kadar diyorum ve sizlerle herzaman güçlü yarınlara hep beraber Yeni Yönetim Kurulumuzla hizmete varız diyorum.

Yeni Yönetim Kurulu Kardeşlerime BAŞARILAR ve ALLAH Yollarını Açık Etsin…

SAYGILARIMLA

Nusret DEMİROĞLU

Kurucu Genel Başkan

 

YENİ YÖNETİM KURULUMUZ

YENİ YÖNETİM KURULUMUZ

** YENİ YÖNETİM KURULUMUZ **

ÇETİN ÜNLÜ GENEL BAŞKAN

Av.HÜSEYİN ABLAY BAŞKAN YARDIMCISI/HUKUK İŞLERİ

NUSRET DEMİROĞLU BAŞKAN BAŞDANIŞMANI / ONURSAL BAŞKAN

HAKAN ŞAHİN GENEL SEKRETER / BASIN ve HALKLA İLİŞKİLER

LEVENT EFE SAYMAN

ZÜHTÜ GÜNGÜL GÜZARGAHLAR SORUMLUSU

ERSİN ÜRE TEŞKİLATLANMA SORUMLUSU

BİROL YİĞİT YÖNETİM KURULU ÜYESİ

KAYA UZUNKAYA YÖNETİM KURULU ÜYESİ

LEVENT TEBERİK YÖNETİM KURULU ÜYESİ

CEM KAPLAN YÖNETİM KURULU ÜYESİ

ÖZKAN SOFUOĞLU YÖNETİM KURULU ÜYESİ

SÜLEYMAN KESKİN YÖNETİM KURULU ÜYESİ

A.AHMET YONDEMİR YÖNETİM KURULU ÜYESİ

************************************************************

Aslı TOK GENEL BAŞKAN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ-BİLGİ İŞLEM MÜDÜRÜ

DENETİM KURULU ASİL ÜYELER

ALİ ŞAHİN SAYGIN BAŞKAN

SEDAT KAPLAN BAŞKAN YARDIMCISI

NEVZAT ÜNAL DENETİM KURULU ÜYE

********************************************

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER

ENGİN KÖKSAL ÜYE

YAKUP ŞENTÜRK ÜYE

KENAN EROL ÜYE

GENEL BAŞKAN DANIŞMANLARI

Sn.Aslan SARIKAYA Sendika ve Örgütlenme İlişkiler

Sn.Hasan Selim KANSIZ Siyasi ve Uluslararası İlişkiler

Sn.Fazıl ERGÜT Basın ve Medya İlişkiler

Sn.Mehmet BİLEN Ekonomi ve Ticari İlişkiler

Sn.Ertan AKKAŞ Sosyal ve Halkla İlşkiler

Sn.Hikmet YILDIRIM Örgütlenme SEKRETERİ

Sn.Savaş ATILGAN Uluslararası İlişkiler

 

KIYMETLİ  KARDEŞLERİM DAVA ARKADAŞLARIM

14.08.2011 TARİHİNDE YAPILAN OLAĞAN GENEL KURULDA SİZLERE (3) YIL SÜRE İLE HİZMET EDECEK YENİ YÖNETİM KURULUMUZ YUKARIDA İSİM LİSTESİ YAZII OLAN ARKADAŞLARIMIZDIR.

TÜM CAMİAMIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN

.ALLAH cc YENİ GÖREVLERİMİZDE BİZLERİN-SİZLERİN YAR ve YARDIMCISI OLSUN.

HEPİNİZİ EN KALBİ DUYGULARIMLA SEVGİ ve SAYGILARIMI SUNUYORUM.

SİZLERİN HİZMETKARI OLMAK,BİZLERİN ONURU ve ŞEREFİDİR.

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM

DEĞERLİ KARDEŞLERİM ve DAVA ARKADAŞLARIM
Aldığımız Bazı Çeşitli Yorumlar ve Eleştirilere Cevabendir.
UTSYD Başkanlığı Bir Sivil Toplum Kuruluşudur.Burada Yönetim Kurulu Olarak Yapacağımız yorumlar ve yayınlıyacağımız yazılar,resim ve makaleler tamamen UTSYD Başkanlığının içinde bulunduğu misyonu ve mevcut duruşunun toplumsal anlamda verdiği mücadelenin kitlesel olarak örgütümüzün sesidir.Eğer biz Yönetim Kurulu olarak mevcutu durumumuzun ve misyonumuzun elde ettiği değeri taşımayan ama tribünlere oynayan ve o anlık sanal mutlulukları ve başarıları eldek etmek için çeşitli yazı ve meteryalleri Sizlerin Hizmetkarı Olarak karşınıza çıkan bizlerin,zevk ve anlamsız egolarını tatmin etmek için yalancı baharı oynayıp içinde bulunduğumuz KURUMSAL BİR KİMLİK olma çabalarının hiçbir anlamı kalmamaktadır.Bu nedenle asla tirbünlere oynamayacağız,doğru yazıyı,doğru konuyu,gerçek meteryalleri doğru yerde yazıp ve sizlerin bilgisine sunup yayınlıyacağız.Burada sanal mutluluk için asla ve asla egomuzu tatmin etmek için hiçbir şekilde şekilciliğe prim vermiyeceğiz ve verenleride aramızda hiçbir şekilde barındırmayacağız.Çünkü bizim davamız bir emek hırsızlığının kazanılması için verilen bir onurlu mücadelenin ayak sesleridir.Bunu bildiğimizi ve bundan da asla vazgeçmiyeceğimizi belirtmek isteriz.Çünkü HAK İSTENMEZ ALINIR.
SAYGILARIMLA
Yönetim Kurulumuz Adına
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan.
 

BAŞSAĞLIĞI

BAŞSAĞLIĞI

* Başsağliği *

Genel Başkan Yardimcimiz ve Hukuk İşleri Sorumlumuz Sn.Av.Hüseyin ABLAY Beyefendinin Babaannesinin Vefat Haberini Derin Üzüntü ile Öğrenmiş Bulunmaktayiz.ABLAY Ailesine Başsağliği,Merhumeyede Allahtan Rahmet Dileriz

Yönetim Kurulu Adina

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

BAŞSAĞLIĞI

BAŞSAĞLIĞI

Sırdaş Firmasında Çalışan Kardeşimiz Kemal BELİKIRIK'ın Yunanistanda Geçirdiği Kalp Krizi Nedeni ile Vefat Haberini Derin Üzüntü ile Öğrenmiş Bulunmaktayiz. Cenazesi Yarın Memleketinde Toğrağa Verilecektir. BELİKIRIK Ailesine Başsağliği ve Allahtan Sabr-ı Cemil Niyaz Eder,Merhumede Allahtan Rahmet Dileriz.

Yönetim Kurulu Adina

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Genel Başkanımız Sn.Çetin ÜNLÜ Çeşitli Sivil Tolum Kuruluşları Başkanları ile Beraber Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn.Taner YILIDIZ Beyefendiyi Ziyaret Etmiş Olup,Derneğimiz Hk.da Geniş Bir Sunum Aktarmıştır.Sorunlarımız Hk.da Çeşitli Müzakerelerde Bulunmuş,Yapılan İstişare Konularında Birliktelik Sağlamıştır.

Sn.Bakanımız Taner YILDIZ Beyefendiye Görevinde Başarılar Dileriz.

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

Kalkınma Bakanımız Sn.Cevdet YILMAZ

Kalkınma Bakanımız Sn.Cevdet YILMAZ

Genel Başkanımız Sn.Çetin ÜNLÜ Kalkınma Bakanımız Sn.Cevdet YILMAZ Beyefendinin Çırağan Sarayında Verdiği Kokteyl'den Kareler.Genel Başkanımız,Derneğimiz Hk.da Sn.Bakanımıza Bigi Detaylı Aktarmış,Sorunlarımız Hk.da İstişarelerde Bulunmuş,Çeşitli Konularında Birliktelik Sağlamıştır.

Sn.Bakanımız Cevdet YILMAZ Beyefendiye Görevinde Başarılar Dileriz. 

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sn.Rauf DENKTAŞ

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sn.Rauf DENKTAŞ

Genel Başkanımız Sn.Çetin ÜNLÜ Çeşitli Sivil Tolum Kuruluşları Başkanları ile Beraber KKTC Kurucu CUMHURBAŞKANI Sn.Rauf DENKTAŞ Beyefendiyi Rahatsızlığından Önce Ziyaret Etmiş Olup,KKTC Hk.da Çok kapsamlı Bilgi Alış-Verişinde Bulunmuştur.Derneğimiz Hk.da Sn.Cumhurbaşkanına Kapsamlı Bilgi Sunumu Aktarılmıştır.Sorunlarımız Hk.da Çeşitli Müzakerelerde Bulunmuş,Yapılan İstişare Konularında Birliktelik Sağlamış,Sn.CUMHURBAŞKANIMIZIN Gönül Desteği Alınmıştır. 

KKTC Kurucu CUMHURBAŞKANIMIZ Sn.Rauf DENTAŞ Beyefendiye Allah cc Acil Şifalar Diliyor,Ailesinide En Kalbi Duygularımla Selamlıyorum.Sn.CUMHURBAŞKANIMIZI Tekrar Aramızda Görmekten Onur Duyacağımızı Belirtiyorum.

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan 

 

BBP Genel Başkanı Sn.Muhsin YAZICIOĞLU

BBP Genel Başkanı Sn.Muhsin YAZICIOĞLU

BBP'sinin GENEL BAŞKANI,BİZLERİN ABİSİ,ÜLKEMİZİN ENDER YETİŞTİRDİĞİ SAYILI DEVLET ADAMLARINDAN MERHUM ŞEHİT GENEL BAŞKANIMIZ Sn.MUHSİN YAZICIOĞLU BEYEFENDİNİN (Allah cc Rahmet Eylesin.)KONUK OLDUĞU PANELDEN HATIRA KARESİ.BİZ ONDAN RAZIYDIK,ALLAH CC DE ONDAN RAZI OLSUN.

 

İş Adamı Sn.Ali Özmen SEFA Ziyareti

İş Adamı Sn.Ali Özmen SEFA Ziyareti

KKTC'nin ÖNEMLİ İŞADAMLARINDA STAR GAZETESİ ve STAR KIBRIS'IN SAHİBİ,KANAL 24 TN'NİN ORTAKLARINDAN,EZGİ TV ve SUFİ TV'NİN SAHİBİ İŞADAMI  Sn.Ali ÖZMEN SEFA BEYEFENDİYİ KIBRISTA UEKİB GENEL BAŞKANI Sn.İBRAHİM DANACILAR İLE ZİYARETTE BULUNDUM.YAPILAN ZİYARETİN KURUMUMUZ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ ve FAYDA SAĞLAYACAK GÖRÜŞMELERİN OLDUĞUNU, KENDİLERİNİN HER DAİM BİZLERİN YANINDA OLACAĞINI PEKİŞTİRDİĞİ BU ANLAMLI ZİYARET GURUR VE ONUR VERİCİ OLARAK GERÇEKLEŞMİŞTİR.

Sn.ALİ ÖZMEN SEFA BEYEFENDİYE NAZİK DAVETLERİ İÇİN TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİYOR,ÇALIŞMALARINDA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Çetin ÜNLÜ

Genel BAŞKAN

 

İsveç İş Formuna UTSYD Olarak Katılım

İsveç İş Formuna UTSYD Olarak Katılım

ULUSLARARASI EKONOMİK ve KÜLTÜREL İLİŞKİLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANLIĞINDA,GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK Görev Yaptığım ve UTSYD Genel Başkanı Olarak Katıldığım İSVEÇ İŞ FORMU ZİYARETİ.Sn.GENEL BAŞKAN İBRAHİM DANACILAR BEYEFENDİYE KATKILARINDAN DOLAYI MÜTEŞEKKİRİM.İŞ FORMUNDA KATILIMLARI İLE BİZLERİ ONURLANDIRAN Başbakan Yardımcımız Sn.Beşir ATALAY,Devlet Bakanımız S.Zafer ÇAĞLAYAN ve Eski Bakanlarımızdan Sn.Mehmet Said YAZICIOĞLU'da BİZLERE VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYIDA TEŞEKKÜR EDERİZ.

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

Yeni Genel Merkez Yerimiz

Yeni Genel Merkez Yerimiz

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM
UZUN ve YORUCU BİR ÇALIŞMADAN SONRA YENİ GENEL MERKEZ YERİMİZİN TADİLAT İŞLERİNDE ARTIK SONA YAKLAŞMAKTAYIZ.İNŞALLAH BİZLERE YAKIŞAN,SİZLERE VERİLEN DEĞERİN ANLAM ve ÖNEMİNE UYGUN,BENİMDE HUZUR BULACAĞIM DERTLERİMİZİ ve SEVİNÇLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIMIZ,SICAK GÜLERYÜZLÜ BİR ORTAM KARŞILANACAĞINIZ,YENİ GENEL MERKEZ YERİMİZ 15.10.2011 TARİHİNDE SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZIN HİZMETİNE AÇILACAKTIR.BURADA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DAHA İYİ ve DAHA PROFESYONEL BİR ADIMI GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZE İNANIYORUM.SİZ KIYMETLİ KARDEŞLERİMDEN ÇOK ÖNEMLİ BİR RİCAM VAR,LÜTFEN ELELE VERELİM BU ONURLU DAVAMIZA KATKI VERMEYE DEVAM EDELİM.** HAK İSTENMEZ ALINIR **SLOGANI İLE ÇIKTIĞIMIZ BU MUTLU BİRLİKTELİĞİMİZE GÜZEL SONUÇLARA SİZLERLE VARMAK BİZLERİNDE GURURUDUR.
HEPİNİZİN AÇIK YÜREKLİLİKLE UTSYD BAŞKANLIĞINA TAM DESTEKLERİNİ BEKLİYORUM.
BEN SİZLERE İNANIYOR ve GÜVENİYOR SİZLERLEDE OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM.

Yeni Genel Merkez Adresimiz: İnönü Mah.Alpkaya Cad.Kardeşler Aprt.No:13 D.2 ATAŞEHİR/İSTANBUL (İEET GARAJI KARŞISI/LEYLAK SK GİRİŞİNDE)
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan
 

UEKİB Başkanlığını Ziyaret

UEKİB Başkanlığını Ziyaret

Uluslararası Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliğini Çok Kıymetli Büyüklerimizle Anlamlı Bir Ziyarette Bulunduk.Sn.Başkan İbrahim DANACILAR ile Ülke Meseleleri hakkında Detaylı Bir Şekilde istişarelerde Bulunduk,Bu ziyaretimin en önemli ve anlamlısı ise İki Genel Başkanı Bir Arada Bulundurmaktı.BBP si Genel Başkanı Sn.Yaşar TOPÇU (Eski Genel Başkan) ve Genel Sekreter Sn.Mustafa DESTİCİ(Yeni Genel Başkan),Sivas Belediye Başkanımız ve Suşehri Belediye Başkanlarımızın Bulunmasıda Benim için gerçekten onur verici idi.Sn.Genel Başkan ve Genel Sekreterimize Taziyelerimizi İlettik,Kurucu Genel Başkan Merhum Şehit Muhsin YAZICIOĞLUNU Abimizi Rahmetle Andık Dualar Ettik,Güzel Hoş Sohpetler Ettik.Güzel Bir Yemek Organizasyonundan Sonra Hem UEKİB Bakanımız ve Hemde BBP Si Genel Başkanımız ile Çeşitli Konularda Bilgi Alış Verişi Yaptık.Şahsım Olarak Kendilerine UTSYD Genel Başkanlığı Hakkında Detalı Bir Bilgi Sunumu Yaptım ve Kendilerinden Destek İstedim.UEKİB Başkanı Sn.İbrahim DANACILAR ve BBP'nin Eski Genel Başkan Sn.Yaşar TOPÇU ve Hem Yeni Genel Başkan Sn.Mustafa DESTİCİ Beyefendiden UTSYD Başkanlığımıza Tam Destek Aldım.Bizlere Bu ziyaretin gerçekleşmesi sağlayan,Kurucular Kurulunda da Bulunduğum ve Genel Başkan Yardımcılığını Yaptığım Uluslararası Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Başkanı Sn.İbrahim DANACILARA Beyefendiye Yönetim Kurulum Adına Şükranlarımı Suarım.

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

Başbakanımızın Başı Sağolsun

Başbakanımızın Başı Sağolsun

Başbakanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan'ın Annesi Sevgili Tenzile ERDOĞAN Annemizin Vefatını Bu Sabah Büyük Üzüntü İle Öğrendim.Derhal Başbakanımızın Özel Kalem Müdürü Zeki Beyi Arayıp Taziyelerimizi ilettim.Konunun Akabinde Genel Sekreterimiz Sn.Hakan ŞAHİN Bey ve Genel Başkan Danışmanlarından E.E.Amiri Sn.Reşat KAPLAN Bey ile İstanbul Medipol Hastanesine Gidip Sn. Başbakanımıza UTSYD Genel Başkanlığı Olarak Baş Sağlığı Temennisinde Bulunduk.Acılarını Kalben ve İçtenlikle Paylaştık. İnşallah Yarında Öğle Namazında Fatih Caminde Bulunup Son Vazifemizi İfa edeceğiz. Milletimizin Başı Sağ olsun Diyorum.Annemiz TENZİLE ERDOĞAN'a Allahtan Rahmet Diliyor,Mekanı Cennet Olsun Diyorum.
Biz Ondan Razıydık Allah cc Ondan Razı Olsun.
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan 

 

Önemli Bir Duyuru

SEVGİLİ KARDEŞLERİM

Başbakanımızın Annesi Sevgili Tenzile ERDOĞAN'nın [ Allah cc Rahmet Eylesin ] Vefatı Nedeni ile 08.10.2011 Tarihinde UTSYD BAŞKANLIĞIMIZIN Yeni Genel Merkez Yerinin Açılışını, Başbakanımıza Saygı  ve ( Cenazeye Katılım Nedeni ile) Rahmetli Sevgili Tenzile ERDOĞAN Annemizin Cenaze Programına Katılacağımızdan Dolayı 15.EKİM.2011 Tarihine Yönetim Kurulumuzun Kararı Olarak Erteledik.Bu Konuda Sizlerinde Anlayışını Bekliyoruz.
İnşallah Güzel Günleri Hep Birlikte Yaşamak Dileği İle Sevgi ve Saygılarımı Sunarım. 
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan 

 

Çok Önemli Duyuru

Çok Önemli Duyuru

Sevgili Arkadaşlarım
Kasım ve Aralık Ayları İçerisinde Gerçekleşecek Programlarımız.
Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn.Binali YILDIRIM,
Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayin Hayati YAZICI,
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen BAĞIŞ,
Bakanlarımızı Ankara'da Makamlarında Ziyaret Edeceğiz.UTSYD Başkanlığımızın Tanıtım Dosyalarını Kendilerine Takdim Edip,Derneğimiz ve Çalışmalarımız Hk.da Geniş Kapsamlı Bilgi Sunumu Gerçekleştireceğiz.
Sizlerden Ricam * www.utsyd.org * sayfamızı ziyaret edin ve irtibat Telefonlarından Engeç 15 gün İçerisinde Görüş ve Önerilerinizi Net ve Açık Bir Şekilde,E-mail, faks ve mesaj olarak yazarak göndermenizi rica ediyorum.
Yapılacak olan Bu Ziyaretlerimiz Bizler için Çok Önemli Olup,içinde Bulunduğumuz ve Yıllardır Yaşadığımız ve Kronik Hale Gelmiş Sorunlarımızı,Sesli ve Görsel Olarak Dile Getirmemiz Kurumumuz ve siz Kardeşlerim için çok faydalı olacaktır.
Hepini En Kalbi Duygularımla Selamlıyor ve Yapılacak Olan Bu Ziyaretlerimize Bilgi ve Tecrübe Anlamında En Üst Düzey Şekilde Katkı Sağlamanızı Rica Ediyorum.
Sizlerin Hizmetkarı Olmak Bizlerin Onurudur.
Çetin ÜNLÜ
Genele Başkan 

 

Birlik ve Beraberlik Buluşması İçin Halkalı Gümrüğündeyiz.

Birlik ve Beraberlik Buluşması İçin Halkalı Gümrüğündeyiz.

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM ve KARDEŞLERİM 
03 ARALIK 2011 C.TESİ GÜNÜ SAAT 15.30 DA HALKALI GÜMRÜĞÜNDE GELENEKSEL OLARAK OLARAK BAŞLATTIĞIMIZ 1 nci MANGAL PARTİSİNDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE.BİRBİRİMİZLE DAHA İYİ İLETİŞİM VE TANIŞMA ORTAMI BULUP,DAHA GÜZEL YARINLARA BİRLİKTE YÜRÜME FIRSATININ ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN SİZLERLEYİZ.ETKİNLİĞİMİZDE TÜM PAYLAŞIMLAR ÜCRETSİZ OLUP,SİZ KIYMETLİ KARDEŞLERİMİN KATILIMINI ÖNEMLE RİCA EDERİM.

SAYGILARIMLA
YER : HALKALI GÜMRÜĞÜ
TARİH: 03.12.2011
SAAT : 15.30
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan 

 

TRT Haber Canlı Yayın Çekimi

TRT Haber Canlı Yayın Çekimi

TRT Haber Erenköy Gümrügü Canlı Yayın Çekim Programımız Facebook Sayfamızda yayınlanmaya Başlamıştır.

http://www.facebook.com/

utsydtr@gmail.com

utsyd@hotmail.com

Saygılarımla

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur.

Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.
Sevgili Dava Arkadaşlarım ve Kardeşlerim.
Biz Tır Şoförlerinin İçinde Bulunduğu Sorunlara Merhem Olmak İçin UTSYD BAŞKANLIĞI Olarak Çıktığımız Bu Kutsal Yolculukta, Tarafımıza SENDİKA OLUŞUMU İçin Gelen Çok Önemli Soruya Kısa Bir Cevap Vereceğim.
Soru:Tır Şoförlerinin SENDİKA Kurması Yasaktır.
Tamamen ve Külliyen Yalandır.Böyle Bir şey Kesinlikle Yoktur.Bu Yalan Patron Ağalarının Korku Hegemonyalarında Yaydığı Dedikodudur.Türkiye Artık Eski Türkiye Değildir.
SENDİKA Tüzüğümüz Hazırdır.Türkiye'nin Çok Önemli 2 Konfederasyonu ile Çalışmalarımız Sürmektedir.2012 Başlarında FİNAL Neticesine Varacağız ve TIR Şoförlerinin Bağlı Bulunduğu SENDİKAYI Kamuoyu ile Paylaşacağız.
Bilgi İçin: 02165736010 www.utsyd.org
Saygılarımla
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan 

 

UTSYD Başkanlığına Büyük Davet.

UTSYD Başkanlığına Büyük Davet.

SEVGİLİ KARDEŞLERİM ve DAVA ARKADAŞLARIM
Yunan İşçileri Genel Konfederasyonu (The General Confederation of Greek Workers) (GSEE) ve Yunanistan Nakliye Federasyon Sendikası G.F.T.S (Greek federation of transports syndıcates) UTSYD Başkanlığına Büyük Davet.
23-27 Ocak 2012 Tarihlerinde Yunanistan-Atinaya Yapacağımız Bu Ziyaretimizde Sendikalaşma ve Örgütlenmenin Önemi,Uluslararası Alanda Yapılan Faaliyetler ve İkili İşbirliği Konularında Çalışmalar Yapacağız.
İnşallah Yapılacak Bu Seyahatın UTSYD Başkanlığımıza Hayırlara Vesile Getirmesini Cenabı Allah'tan Temenni Ederiz.
Saygılarımla
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan nn

 

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif DENKTAŞ ın Vefatı.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif DENKTAŞ ın Vefatı.

Genel Başkanımız Sn.Çetin ÜNLÜ Devletimizin Tüm Liderleri İle KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif DENKTAŞ ın Cenazesine UTSYD Genel Başkanlığı İle Katılmış ve Bizleri Protokolde TemsilEderek Onurlandırmıştır.

KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı ''Sn. Rauf DENKTAŞ'' kuşkusuz Kıbrıs'ın özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli lideridir.Sn. Rauf DENKTAŞ Asla unutulmayacaksın!.. Mekanın cennet olsun!.. Büyük vatan aşığı!. Seni yakın tanımak benim için çok özel ve şerefti!.Bu vesileyle büyük ve vahim bir üzüntü ile, merhum Cumhurbaşkanımız Sn. Rauf DENKTAŞ'a Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, öncelikle ailesine ve tüm Kıbrıs Türküne sabır ve başsağlığı dileklerimi hassasiyetle iletiyorum.

 

UTSYD Başkanlığı 23-27 Ocak`da Atinada Olacaktır.

UTSYD Başkanlığı 23-27 Ocak`da Atinada Olacaktır.

Derneğimiz Yunanistan İşçi Konfederasyonu GSEE nin Davetlisi Olarak 23-27 Ocak Tarihinde Atinaya Seyahat Edecektir.

 

Somali Cumhur Başkanı Abdinur Ahmed DERMAN`nın İstanbul Ziyareti

Somali Cumhur Başkanı Abdinur Ahmed DERMAN`nın İstanbul Ziyareti

SEVGİLİ DAVA KARDEŞLERİM

Somali Cumhurbaşkanı Sn.Abdinur Ahmet DERMAN'nın İstanbul gezisi sırasında UTSYD Genel Başkanı Olarak Kendilerine Eşlik Ettim.İstanbulun,Boğazın ve Eyüp Sultanın Manevi Huzuru ve Güzelliği Hakkında Sn.Cumhurbaşkanına Detaylı Bilgi Verdim.

Cuma Namazında Kendilerine Eşlik Ederek (Eyyüp El Ensari Hz)lerinin Manevi Huzurunda Eyüp Sultan Caminde İstanbul Gezisine Katılan Heyetle Beraber İdrak Ettik.

UTSYD Genel Başkanlığı Hakkında Sn.Cumhurbaşkanına Detaylı Bilgi ve Sunum Yaptım.Bizlere Başarılar Dileyip,Allah cc Yar ve Yardımcımız Olması Temennisi ve Dileklerinde Bulundular.

Cuma Namazını Mütakip Haliç Sosyal Tesisini ziyaret ettik. Sn.Cumhurbaşkanı Onuruna Haliç Sosyal Tesislerinde Yemek Takdim Ettik.Haliç Sosyal Tesisinin eşsiz manzarasını ve yemeklerini çok beğendiğini dile getiren Sn.Cumhurbaşkanı Abdinur Ahmet DERMAN bir dahaki Türkiye ziyaretinde UTSYD Genel Başkanlığını ve Haliç Sosyal Tesislerine geleceğini belirtti.

UTSYD GENEL Başkanlığı Olarak Somali'li Kardeşlerimize Hertürlü Desteğe Hazır Olduklarımızı ve Daima Yanlarında Olacağımızı Belirttim.

(Bu Haber www.tesislerimiz.ibb.gov.tr adresinde yayınlanmaktadır.)

Saygılarımla

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

 

 

UTSYD Genel Başkanlığına Büyük Katılım.

UTSYD Genel Başkanlığına Büyük Katılım.

TÜM CAMİAMIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN.(Lütfen Paylaşalım.)
NEVZAT ER
UTSYD GENEL BAŞKANLIĞIMIZIN BAŞDANIŞMANI.

BİYOGRAFİSİ
İlkeli Bir Siyasetçi,Deneyimli Bir Hukuk Adamı.
1952 yılında Malatya’ya bağlı Pütürge ilçesinde dünyaya gelen Nevzat Er,9 yaşında Eminönü’nde hamallık yapan babasının yanına İstanbul’a geldi. Küçük bir çocuk olarak geldiği İstanbul’da babası ve diğer akrabalarının yanında bekar odalarında kaldı ve ilkokula burada başladı.

Küçük yaşta tanıştığı hayatın zorluklarına karşı büyük bir mücadele örneği veren Nevzat Er, Sirkeci’de bulunan İbrahim Müteferrika İlkokulu’ndan mezun oldu. Ardından İstanbul İmam-Hatip Okulu’na kayıt yaptırdı ve burada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aynı sınıfta öğrenim gördü.

İstanbul İmam-Hatip Okulu’nu büyük bir başarıyla tamamlayan Nevzat Er,fark derslerini vererek aynı zamanda normal lise diploması da aldı ve girdiği üniversite sınavında İstanbul Hukuk Fakültesi’ni kazandı.1972 yılında başlayan üniversite eğitimi sırasında aktif bir öğrencilik dönemi yaşadı.Bekar odalarından ayrılıp İlim Yayma Yurdu’nda kalmaya başladı ve bu arada çeşitli dernek ve vakıflarda görevler aldı. İmam Hatip Mezunlarınca çıkartılan Tohum Dergisi’ni yayınladı.

Üniversite eğitimi sırasında Vakıflar GeneL Müdürlüğü’nde memur olarak işe başlayan Er, 1978 yılında evlendi. 12 Eylül ihtilalinden sonra serbest avukatlığa başlayan Nevzat Er, avukatlığı süresince sivil toplum örgütlerinde yönetici ve yönetim kurulu üyelikleri yaptı.
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili seçildiği döneme kadar avukatlığını yapmaktadır.
Nevzat ER, 1983 yılında kurulan ANAP’ta rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal ile birlikte bir süre siyaset yaptı. 2002 yılında Ak Parti Eminönü İlçesi kurucu ilçe başkanı olarak siyasete dönen Nevzat Er, belediye başkanı adayı olmak üzere istifa etti ve 2004 yılında yapılan yerel seçimler sonucunda Eminönü Belediye Başkanı seçildi. Siyasete getirdiği kalite ve geniş vizyonuyla dikkat çeken Başkan Nevzat Er, Tarihi Yarımada’nın bir dünya başkenti olması için çalışmalar yürüttü. Özellikle Eminönü’nün asırlık sorunu işporta meselesini çözümleyerek başarısını perçinledi.

Eminönü için kültür, ticaret, turizm ve konut vizyonu çizen ve bu çerçevede imalathanelerin tarihi yarımada dışına taşınması projesi geliştiren Başkan Nevzat Er, İstanbul’un adından en çok söz ettiren isimlerinden biri oldu. Eminönü Sempozyumlarını başlatarak Tarihi Yarımada’yı tüm dünyada konuşulan bir şehir haline gelmesinde etkili oldu. Başından itibaren 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul çalışmalarına destek veren Başkan Er, 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Danışma Kurulu üyeliği yaptı.

Sporla daima iç içe olan Nevzat ER, yüz yıllık tarihi Vefaspor’un Onursal Başkanlığı’nı yapmaktadır.Beşiktaş Kulübü kongre üyesidir ve sporun daima dostluk ve kardeşlik olduğuna inanmaktadır.Nevzat ER evli ve iki çocuk babasıdır 

 

ATİNA Büyükelçimiz Sn.Kerim URAS Beyefendiyi Makamında Ziyaret Ettik.

ATİNA Büyükelçimiz Sn.Kerim URAS Beyefendiyi Makamında Ziyaret Ettik.

SEVGİLİ DAVA KARDEŞLERİM
UTSYD GENEL BAŞKANLIĞI Heyetimiz Olarak Yunanistan Seyahatimizin İlk Durağında Atina Büyükelçimiz Sn.Kerim URAS Beyefendiyi Ziyaret Ederek Başladık. Sn.Büyükelçimizin 19 Ocak 2012 Tarihinde Güven Mektubunu Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas Sunduğundan Dolayı,Tebrik ve Başarı Dileklerimizi Sunduk.
UTSYD Başkanlığımız Hakkında Geniş Bir Sunum Yaptık. Kendilerinden Çok Sıcak İlgi ve Destek Aldık.Her zaman Kapılarının Açık Olduğunu ve Bizlerin Yardımlarına Hazır Olduklarını Belirttiler.
Yunanistan da Yaşamış Oldukları Mağduriyet Sebebiyle Cezaevinde Bulunan Halil ALGIN ve Erol ÇEKİÇ Kardeşlerimiz Hakkında Detaylı Bir Bilgi Aktardık.
Sn.Büyükelçimiz de Konuya Duyarlı Yaklaşarak Derhal Yetkililerden Bilgi Alıp,Tarafıma Gerekli Cevabı Vereceğini Teyit Etti. Arkadaşlarımızın Avukatları İle Görüşülerek İyi Olduklarını ve Şubat Ayı İçerisinde Mahkemeye Çıkarak İnşallah Serbest Kalmalarını El Birliği ile Sağlayacağız Temennisi İle Ziyaretimizi Tamamladık.
Bizlere Gösterdiği Yakın İlgi ve Alakadan Dolayı Sn.Büyükelçimiz Kerim URAS Beyefendiye ve Büyükelçilik Personeline Camiam Adına Teşekkür Ederim.
Bana Bu Gezide Eşlik Eden Sn.Levent TEBERİK,Mehmet BİLEN,Av.Onur BALAY ve Savaş ATILAN Arkadaşlarımada Teşekkür Ederim.
Saygılarımla
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan 

 

FOTOĞRAFLAR


Yunanistan İşçi Konfederasyonu GSEE ve OSME`yi Atina Ziyaretimiz.

Yunanistan İşçi Konfederasyonu GSEE ve OSME`yi Atina Ziyaretimiz.

SEVGİLİ DAVA KARDEŞLERİM
UTSYD Genel Başkanlığını 23-27 Ocak Tarihlerinde Yunanistan Atina ya Davet den Yunanistan İşçi Konfederasyonu Genel Başkan Sn.Ioannis Panagopoulos (www.gsee.gr) ve Genel Başkan Sn.Vasilis Dimitropoulos (www.osme.org.gr) Davetine binaen Yapılan İklili Görüşmeler ve İstişare Toplantılarıdan Kareler. 
Saygılarımla
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan

 

FOTOĞRAFLAR


UTSYD Başkanlığından Yargıtay 9.Hukuk Başkanı Sn.Ümran SAYIŞ`a Ziyaret

UTSYD Başkanlığından Yargıtay 9.Hukuk Başkanı Sn.Ümran SAYIŞ`a Ziyaret

SEVGİLİ KARDEŞLERİM ve DAVA ARKADAŞLARIM 
06 mart 2012 Saat : 14.30'da YARGITAY 9 ncu Hukuk Daire Başkanı Sn.Ümran SAYIŞ Hanımefendiyi Makamında Sn.Sedat KAPLAN Beyefendi ile Beraber Ziyaret Ettik.Sn.Başkanımıza UTSYD Genel Başkanlığının Tanıtımını ve Sunum Dosyasını Takdim Ettik. Başkanlığımız ve Çalışmalarımız Hakkında Geniş Bir Anlatımda Bulunduk.Derneğimiz Üye ve Diğer Tüm Kardeşlerimizin Yıllardır,Ankara YARGITAY da Bekleyen Dava Dosyalarının Durumunu Tüm Yönleri İle Ele Aldık.Sorunlarımızı Detaylı Paylaştık. Sn.Başkanımız Ümran SAYIŞ Hanımefendi Bizleri İçtenlikle Dinleyerek,Sorunlara Çözüm Bulma Açısından Seferber Olacağını ve Kendisinin de Yeni Başkan Seçilmesi Nedeni ile Çok zor Bir Görev Aldığını ama Görev Sorumluluğu Açısından Yıllardır Kemikleşmiş Sorunlara Çare ve Çözüm Üreteceğini Belirtti.Şuanda 2009 Yılı Dosyalarının Karara Bağlanmasına Geçildiğini Belirttiler.Bizlerde Kendilerine UTSYD Genel Başkanlığına Göstermiş Olduğu Yakın İlgi ve Alakadan Dolayı Şükranlarımızı Arz Ettik.
Sn.Başkanımıza Yeni Görevlerinden Dolayı UTSYD Başkanlığı Olarak Plaket Takdim Ettik.Ankara Lojistik Üs Merkezini de Kısa Bir Ziyarette Bulunarak,Hacı Abdullah GÜLMEZ Abimizle Birlikte Buradaki Arkadaşlarımızla Güzel Bir Sohbet ve İstişare Ettikten Sonra Ziyaretimizi Tamamlayıp İstanbul'a Döndük. Allah cc Verdiğimiz Bu Kutsal Mücadelede Bizlerin Yar ve Yardımcısı Olur.Sizlerin Hizmetkarı Olmak Bizlerin Onurudur.
Not: Yargıtay 9 Hukuk Daire Başkanı Sn.Ümran SAYIŞ İle Plaket Takdiminde Çekilen Fotoğraflar,Sn.Başkanımızın Ricası Üzerine Arşivlenmiştir.
Saygılarımla
Çetin ÜNLÜ
Genel Başkan

 

SGK Prim Düzeltme Dilekçe Örneği

SGK Prim Düzeltme Dilekçe Örneği

SEVGİLİ DAVA KARDEŞLERİM ve KIYMETLİ ARKADAŞLARIM
ÇOK ACİL ve PAYLAŞILMASI ÖNEMLE ARZ OLUNUR
ASGARİ ÜCRETTEN YATAN S.G.K PRİM ÖDEMELERİMİZİN SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNCA DÜZELTİLMESİ İÇİN YAYINLADIĞIMIZ S.G.K PRİM İTİRAZ DİLEKÇESİNİN TÜM ARKADAŞLARIMIZCA DOLDURULARAK İLGİLİ KURUMA ACİLEN GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
BU NEDENLE DİLEKÇENİN ÖRNEĞİNİ YAYINLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ.HERKES BİRBİRİNE YARDIM ETMEKTE ÖZEN GÖSTERSİN.(www.utsyd.org)
KONUNUN TÜM ARKADAŞLARIMIZCA HASSASİYET,TİTİZLİKLE ve ÖNEMLE ÜZERİNDE DURULMASI GEREKMEKTE OLUP,SGK YETKİLİLERİNCE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELER NETİCESİNCE KONU ÜZERİNDE GEREKLİ HASSASİYET ve ÖNEM GÖSTERİLECEKTİR.

SAYGILARIMLA

Çetin ÜNLÜ

Genel Başkan

*****************************************************************************************************************************************************************************************************************

 

SGK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Prim Tahsilat Daire Başkanlığı

KIZILAY-ANKARA

                                                                                                                  ......../ ......../ 2012

 

İnceleme Talebinde

Bulunan Adı /S.Adı      :

Adresi                         :

Konu                           :  Eksik olarak yatırılan sigorta primlerimle ilgili inceleme yapılması ve eksik gösterilen primlerimin tamamlattırılmasına karar verilmesi talebini havidir.

Açıklamalar                 : 

                                   1- Şahsım halihazırda .................................................. sigorta sicil numarası ile ....................................................................... adresinde kurulu............................................................ unvanlı işverenlik bünyesinde ULUSLARARASI TIR ŞOFÖRÜ olarak istihdam edilmekteyim.

                                    2- Şahsımın çalışma sistemi; Agsari Ücret+sefer primi olup,şahsıma yaptığım yurtdışı sefer başına gidilen ülke'ye göre değişmekle birlikte ortalama 500 Euro sefer primi verilmektedir.1 Ay içerisinde ortalama 1,5 ile 2 sefer gerçekleştirilmektedir.Mezkur husus; talep halinde tarafınıza sunulacak yurtdışı giriş-çıkış kayıtları ile sabittir.Keza; şahsıma verilen sefer primleri de aleyhime talepte bulunduğum şirketin kayıtlarının yapılacak tetkik inceleme neticesinde açıkca görülecektir.

                                   3- Malumları olduğu üzere 5510 sayılı yasanın '' prime esas ücretler '' başlıklı 80.maddesinin 2. bendinde; '' PRİM, ikramiye ve bu nitelikteki her çeşit istihkaktan O ay içinde yapılan ödemelerin ve işverenler tarafından sigortalılar için özel sağlık sigortalarına ve bireysel emeklilik sistemine ödenen tutarların'' denilmekle sefer başına  verilen primlerin prime esas ücrete dahil olduğu açıkça belirtilmiştir.

                                   Oysa ; sigorta kayıtlarımın tetkikinde şahsıma sefer başına verilen sefer primlerinin prime esas ücret kapsamında değerlendirilmeyerek sigorta prime esas kazancıma yansıtılmadığı hususu açıkça görülmektedir. Bu nedenle; aleyhine talepte bulunduğum şirketle ilgili gerekli tahkikatın yapılarak sigorta primlerimin düzeltilmesi ve gerçek kazancım üzerinden gösterilmesi amacıyla gerekli incelemenin yapılması cihetiyle Sayın Müdürlüğünüze müracaat etme zarureti hasıl olmuştur.

                       Not: Yargıtay Kararlarında da Açıkça belirtildiği gibi (Özet) Vasıflı işçinin yaşı, yaptığı işin niteliği ve kıdemi nazara alındığında, asgari ücretle çalışması hayatın olağan akışına ve yaşam deneyimlerine uygun olmayacağından, bordrodaki ücretin gerçek ücreti yansıttığı söylenemez.Emsalinin aldığı ücretin ilgili meslek kuruluşlarından saptanarak buna göre tazminatın hesaplanması gerekir.

                                   Netice ve Talep: Yukarıda gerekçeli şekilde arz ve izah ettiğim nedenlerle; Sigorta Kayıtlarımın Kurumunuzca görevlendirilecek bir müfettiş marifetiyle yeniden değerlendirilmesini ve sigortada görünen prime esas kazancımın gerçek kazancım seviyesine çıkarılması için gerekli tahkikatın yapılması hususunda gereğinin takdir ve ifasını talep ederim.

Saygılarımla

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      İsim+imza


 

 

Şoforaranıyor.com ile Dev İşbirliği

Şoforaranıyor.com ile Dev İşbirliği

UTSYD BAŞKANLIĞI ile SOFORARANİYOR.COM ARASINDA İŞBİRLİĞİ ANTLAŞMASI İMZALANDI.

Derneğimize kayıtlı tüm Yurtdışı ve Yurtiçi TIR Şoförü arkadaşlarımızın iş bulmak adına profesyonel daha verimli daha kolay ve daha iyi hizmet alabilmesi için kayıp iş gücü projesi adı altında www.soforaranıyor.com ile işbirliği antlaşmamızı imzalamış bulunmaktayız.Tüm işe ihtiyacı olan şoför arkadaşlarımızın bu ortak havuza hiçbir ücret ödemeden üye olup,hak ettiği hizmeti alacağından emin olabilirsinizGelecek günler bizi birbirimize daha da yakınlaştıracaktır.Şoför arkadaşlarımıza hizmet adına çıktığımız bu yolda hep en iyiyi hedefledik.
Bu antlaşma ile daha güzel yarınlara hep beraber emin adımlar ile beraber yürümenin engüzel temelleri atılmış bulunmaktadır.
Bu Büyük İşbirliği Antlaşmasının Tüm Camiamıza ve Şoför arkadaşlarımıza hayırlı olması dileğiyle.
Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

 

FOTOĞRAFLAR


Beynelmilel Ehliyette İşte Cevap

Beynelmilel Ehliyette İşte Cevap

KAMU OYUNA DUYURULUR.
HAKLILIĞIMIZ RESMEN TESCİLLENMİŞTİR.
SEVGİLİ DAVA ARKADAŞLARIMIZ
UTSYD Başkanlığı olarak Marmara Grup Ltd Şti ile Camiamızın siz Değerli İnsanlarına (BEYNELMİLEL EHLİYET ) Uluslararası Sürücü Belgesi konusunda çok önemli bir katkıyı sizlerin hizmetine 2015 Yılı başlarında sunmuştuk.
UTSYD Olarak bu bilgiyi sizlerle paylaştıktan sonra özellikle bazı kişi,kişiler ve bir STK dan çok ağır ve karalayıcı yıpratıcı ve de ahlak sınırlarını zorlayan ifadelerle yazılar yayınlanmış vermiş olduğumuz hizmet resmen karalama kampanyasına dönüştürülmüştü.
UTSYD Başkanlığı olarak bizlerde İçişleri Bakanlığına bu konu hakkında Resmi Yazı yazılmış ve bu konuda net görüş istenmişti.
1.Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının, Dünyanın herhangi bir ülkesinden Beynelmilel Ehliyet almasının Anayasamız, Kanunlarımız ve ilgili Yönetmeliklerimiz doğrultusunda herhangi bir yasak olup olmadığının tespiti ve cevabı istenmiştir.
HAKLILIĞIMIZ RESMEN TESCİLLENMİŞTİR.
İŞTE REMİ YAZI ve CEVABI
Resmi yazı içerisinde YEŞİL Kalemle çizilen yerlerde İçişleri Bakanlığına sorduğumuz sorunun cevabı ile HAKLILIĞIMIZ resmen tescillenmiştir.
UTSYD Başkanlığı Hukuk Birimi.

 

RADYA 7 Halkalı Gümrügünde

RADYA 7 Halkalı Gümrügünde

SEVGİLİ DAVA ARKADAŞLARIM
(Lütfen Paylaşalım.)
Türkiye bir ilk gerçekleşiyor.
21 MART 2015 Cumartesi Saat: 14:00’te RADYO 7’nin Umut Işığı Sn. Umut ÖZTÜRK Yalnızca Bizlerle Buluşuyor.
Program Canlı Yayın Olup, Siz Değerli Kardeşlerimle Dertleşip Sorunlarımızı Paylaşıp Sevgi-Saygı Çerçevesinde Canlı Yayın Röportajları Tüm Türkiye’ye Aktarılacaktır.
Katılımlarınızı Canı Gönülden İstiyoruz. 
UTSYD BASIN ve HALKA İLİŞKİLER BİRİMİ
 

BEYNELMİNEL EHLİYET

BEYNELMİNEL EHLİYET

Kamuoyuna Duyurulur

Derneğimiz aracılığı ile Kanada da bulunan İDLİD Kurumundan alınan  Uluslararası Beynelminel Ehliyet işlemleri Yunanistan Ülkesinin Pazar Kule ve İpsala Sınır Kapılarında kabul görmemesi ve TURİNG Derneğinin Dağıttığı Beynelminel Ehliyeti kabul etmesi nedeni ile,Şoför Kardeşlerimizin ve Bizlerin maddi ve manevi anlamda ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurmaması için tüm başvurular ve işlemler süresiz olarak durdurlmuştur.Yaşanan bu sorun İDLİD Firmasına iletilmiş konun çözümlenmesi istenmiştir.

Not: Yunanistanda Yaşanan bu sorun nedeni ile Derneğimiz aracılığı ile alınan Beynelmelel Ehliyeti Şoför kardeşlerimiz Maddi/Manevi anlamda sorun yaşanmaması için,Derneğimize başvurarak Ehliyetlerini iade edebilir ve ödedikleri harç ücretlerini hiçbir mazeret üretmeksizin eksiksiz olarak geri alabilmektedirler.

Mart Ayından itibaren Beynelminel Ehliyet için Derneğimizi arayan tüm Kardeşlerimize teşekkür ederiz.Başvurular ve işlemler Yunanistandaki Sorun Çözümlene ve Tarafımıza Resmi Yazı Gönderilceye Kadar kabul edilmemektedir.

Saygılarımla

 

ÜYE GİRİŞİ

ARAMA

 

HABERLER

SAYGI İLE ANIYORUZ.

BÜYÜK ATATÜRK SENİ ÖZLEM ve SAYGI İle ANIYORUZ.

30 AğustosZafer Bayramu Kutlu Olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Fransa/Tolon`da Yaşanan Mağduriyet.

Fransa/Tolon`da Yaşanan Mğduriyet.

BEYNELMİNEL EHLİYET

BEYNELMİNEL EHLİYET HK.DA

RADYA 7 Halkalı Gümrügünde

Radyo 7 Umut ÖZTÜRK ile Halkalı Gümrüğünde

Beynelmilel Ehliyette İşte Cevap

Beynelmilel Ehliyette Tokat Gibi Cevap.

Şoforaranıyor.com ile Dev İşbirliği

Utsyd Başkanlığı ile Şoföraranıyor`dan Dev Antlaşma

Bugün Başbakanımıza Gönderdiğimiz Yeni Yıl Kutlama Mektubunun Örneği

Bugün Başbakanımıza Gönderdiğimiz Yeni Yıl Kutlama Mektubunun Örneği

Sn. UND yetkilileri

Maşallah mazot için verilen mücadelenin aynısıda aşağıda yazılı olan maddelerede versenizde görelim, ama nerde yine aynı tezgah yine dolambaçlı kelimeler ile kaçacaksınız veya engelleme yoluna başvuracaksınızdır.

Sevgili Dostlar

Sevgili Dostlar

ZİYARETÇİ DEFTERİNDEN

EKREM ÖZGÖZ - konya

slm arkadaşlar 2008 den buyana ulasarası tır soförlüğü yaparak 2014 eylülde emekli oldum.850 tl emekli maaşı bağladılar.Bir arkadaşımda aynı şekilde olmuş fakat maaşı almadan itiraz etmiş ve maaşı 1300 civarına yükselmiş.Bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa beni bilgilendirişe çok memnun olurum. T

FATİH GÜNDOĞDU - BURDUR

Proplem net olarak bilimsel yöntemlerle tespit edilmezse çözüm bulunamaz.

FATİH GÜNDOĞDU - BURDUR

Bu arada e-mailim fatikkonya@hotmail.com telefon numaram:0531 508 9057. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Yaklaşık 6 aydır bu konu üzerine çalışıyorum çeşitli dernek başkanı ve şoförlerle( yaklaşık 200 civarı şoför) araştırmalar yaptım gerçekten ciddi sorunlar tespit ettik. Genel sorunlar sıralaya

FATİH GÜNDOĞDU - BURDUR

MRB DEĞERLİ ARKADAŞLAR. BEN SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİV. YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİYİM YÜKSEK LİSANS TEZİM `` KARAYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI ÇALIŞANLARININ MESLEKİ PROBLEMLERİ VE BU PROBLEMLERİN SOSYO-EKONOMİK YANSIMALARI. BU ARAŞTIRMAM KAMYON VE TIR ŞÖFORLERİ ÜZERİNE YAPILAN İLK BİLİMSEL ARAŞTIRMA OLACAK. HEPİNİ

ismail ciftci - didim

ben bütün uluslararasi calisan tir soförlerine sesleniyorum arkadaslar gelin birlik olalim ben su an viyana dayim günlerden beri yatiyorum adres verceklerde türkiye ye donecegim parami kaldi ben cocuklarima ne götürecegim hepimiz ayni degilmiyiz bizler göz nuru döküyoruz gelin arkadaslar hakkimizi a

ismail ciftci - viyana

ben uluslararasi tir soförüyüm su an viyana dayim adres bekliyorum turki ye ye donmek icin ne para kaldi ne birsey ben eve gidince cocuklarima ne göturecegim parayi firmalar kazaniyor bizim gibi soförler ne yapsin artik bizim sesimizi duyun hakkimizi almamiza yardim istiyorum anlatilacak sey cok ben

gursel tutar - kayseri

sevgili arkadaslar ben kayseriden gursel sizin de bildigi gibi dernegin yonetiminde dernek icin bir seyler yapmaya daha dogrusu biz tir soforlari icin bizler elimizi tasin altina soktuk sizdede istegim artik firmalardan korkmadaan dernege kayit yaptirmaniz kendim kayserideki arkadaslarin bu yuzden k

Göksel Okcu - Ankara

Merhaba arkadaşlar.23 senelik uluslararası çalışmadan sonra kendi kendimi emekliye ayırdım.Bu süre zarfında ezile ezile,EZİLMEMEYİ,aşağılana aşağılana,DİK DURMAYI,hakkımı yedire yedire,HAKKIMI ARAMAYI öğrendim.Darısı tüm arkadaşlarımın başına.Hepinizin bildiği ve kullandığı deyim olan ``ŞOFÖRDEN BİR

haknur demirci - İSTANBUL

MERHABA ARKADAŞLAR BE HAKNUR GELİN BURADA BUGÜNE KADAR BİZİ SÖMÜREM MÜDÜR VE PATRONLARA KARŞI TEK BİLEK TEK YUMRUK OLALIM BİRLİK OLALIM BÜTÜN ARKADAŞLARA HAYIRLI UĞURLU OLSUN DERNEYİMİZ

Arif TEZCAN - AYVALIK-BALIKESİR

SAYIN BAŞKAN;ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLER.

Yazıların Tamamı

MESAJ PANOSU

gursel tutar - kayseri

selam arkadaslar ben gursel tutar benı benımle yolculuk yapan arkadaslar bılırler haksızlıga tahamulum yok hemen bır seyler yapmak ısterım elımden gelenıde yapmaya calısırım benım konum rusvet ve ıs verenın haksız lık yapması ve harcırah yanı harcırahı bızlerın ununtup normal maas olmasını yılarca kayserı de savunanlardanım ama ne yazıkkı bu konudada yalnız bırakıldım harcırahı savunanlar benden c

gursel tutar - kayserı

selam arkadaslar ben gursel su an dernek yonetımındeyım sızler ıcın bırseyler degılde cok seyler yapmak ıstıyorum mesela sızlerı her ulkede tanıtmak ama bu hıc kolay olmuyor mesela gecenlerde ırandaydım orımıye turk konsoloslugunu zıyaret etım ordakı sorunları ıletım onlardan bılgı aldım sızlerle paylasacagım bunları zaman zaman bu koseden gerek faceden

erol akşar - istanbul

SAYIN BAŞKAN size bir konuda sormak istiyorum derneğimizin yönetim kurulunda yer alan kişilerin aidatlarını ödeyip ödemedikleri veya kimlerin görevini yerine getirip getirmediğini öğrenmek istegimizi sizden talep ve rica ederim saygılarımla.

erol akşar - istanbul

sevgili şöför arkadaşlar dün derneğimizin istişare toplntısı vardı katılım az olmakla beraber yinede iyi ve verimli geçti yanlız şöför arkadaşlardan daha fazla katılım olması gerekirdi fakat işte veya uzakta olabilirler düşüncesi hakimdi kısac arkadaşlar dernek güzel faaliyetler içrisinde önünü açmak ve hedeflerimize ve gelecekteki zorlukları bertaraf etmek için daha fazla üyeye ve üyelerinde aida

abdullah orhan erdoğan - istanbul

Öncelikle TIR şoförlerini böyle bir araya getirmek ve bir çatı altında buluşturmak için verdiğiniz gayrete çok teşekkürler. Benim sizden ufak bir ricam olacak. Burada sayfanızda firmaları şoför ihtiyaçları için bir sayfa açarsanız çok iyi olur hem firmalar nitelikli şoför bulur hem şoför arkadaşlarımız iş sıkıntısı çekmez hemde sayfamız daha büyük kitlelere hitap eder... saygılarımla

gursel tutar - kayseri

sevgılı meslektaslarım dernek baskanımız cetın beyı ta trıestede agırlamaya calıstık sag olsun oraya bızlerın yanına aynı zorluklarla geldı ve bızlerı aydınlatı tesekurler cetın bey...... ben gursel tutar

tarık kayadelen - babaeskı

26-02-2012de sayın baskanımızla fernettıde tanıstım bıze yapacakları hakkında bılgı verdı cok memnun oldum inşallah basarılı olur ben tek bır bırey olarak elımden gelen herseyı yapacagım arkadaslar 15 tl kımlere nerelere vermıyoruzki bu parayı.2gunluk sıgara paramız yerı gelıyor yoldakı dılencıye verıyoruz.Ama verecegımız 15 tl bu ufacık mıktar bıze cok buyuk kapıları acacagına emınım baskanımız

hüdnü domaç - giresun

merhabalar çalışmış olduğum iş yeriyle sıkıntılarım var bugün başkanımızı aradım başkanım beni avukata yönlendirdi iki defa aramama ramen toplantısı olduğunu söylemişti bu görüşme öyle saatlerindeydi ben hala saat 22 20 olmasına ramen henüz dönmedi sayın avukatımız? acaba toplantısı hala devamı ediyor ? saygıla sayın başkanın dikatine

serkan maden - istanbul

sayın başkanım selamlar akşam bir konuyu paylaşmak istedim ve sedece soru sordum benim ne derneği nede dernek çalışanı ve üyeleri suçlayıcı hiç bir ifade kullanmadım sizde değerli arkadaşlarım gibi düşünüp beni yargılamanızdan dolayı çok üzüldüm lütfen sakin ve sağlıklı bir ortamda yazdıklarımı tekrar okuyup değerlendirirmisiniz ben sadece iki tane masum ve bir okadarda nezaket kuralları içerisind

nevzat ünal - istanbul

erol akşar arkadaşım konuşulanları kulağınla dinle varsa beyninle algıla esefle kınadığın arkadaşın yani benim sana söylediğim şey bu değildi biliyorsun ama işine böyle geldi ben sana aidatını nereye ödediğini sordum senin yalanınıda burada yazmıyorum kantarın orada beni görünce arkanı dönme yanıma gel gerekli açıklamayı yaparım burada tribünler şov yapma dürüst ol saygılar gece vardiyasındayım ye

Mesajların Tamamı

ANKET


dernek faliyetleri hk. öneririler

SPONSORLAR

Bağlı Oldu. Yurdışı Kurumlar


Birleşmiş Milletler

Dünya Ticaret Org.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü

Dünya Bankası

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı

Uluslararası İş Forumu

 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı
   

FACEBOOK SAYFAMIZ

 Anasayfa 

 Haberler 

 Kim Nerede 

 Serbest Kürsü 

 Site Haritası 

 Genel Bilgiler 

 Dernek Hesap Numaraları 

 Başkanımızın Mesajı 

Uluslararası Tır ve Ağır Vasıta Şoförleri Derneği Tel: 0 212 476 0 476 Adres : Karadolap Mah Veysel Karani Cad Dünya EhliBeyt Vakfı İş Merkezi No: 3 K-2 Alibeyköy-Eyüp-İstanbul 

Ticari araç kiralama